Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Gorlice. Bójka nastolatek w parku. Tłum nie reagował! [AKTUALIZACJA]

  • Dodano: czwartek, 18 maj 2023 12:40
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 6732

W ostatnich dniach w gorlickim parku doszło do bójki dwóch nastolatek, której przyglądał się tłum młodych osób. Po sieci krąży nagranie, które dotarło też do naszej redakcji.

 

Z nagrania można wywnioskować, że dwie młode dziewczyny spotkały się w parku na tzw. solówkę. Dookoła dziewczyn zauważyć można tłum młodych ludzi, który zamiast odpowiednio zareagować podgrzewał atmosferę.

 

W pewnym momencie na nagraniu widać, jak dziewczyna ubrana na czarno siedzi na klatce piersiowej dziewczyny w pomarańczowej bluzie i okłada ją łokciami oraz pięściami po głowie. Tłum młodych ludzi zamiast zareagować krzyczy: „łokciami ją…”, „dokończ to”, „lej ją…”. W pewnym momencie widać, że dziewczyna w pomarańczowej bluzie jest już półprzytomna, a siedząca na niej dziewczyna ubrana na czarno rzuca w kierunku tłumu zapytanie: „czy ona jest naćpana?”. Po chwili nastolatka ubrana na czarno wsłuchuje się w tłum i dalej okłada półprzytomną nastolatkę.

 

Zachowanie tłumu młodych ludzi jest skandaliczne. Zero wyobraźni i racjonalnego myślenia, oraz zero reakcji. Dobrze się bawili i nagrywali bójkę na telefonach. Użyjemy tutaj mocnych słów, ale jak głupim trzeba być, aby nie wyobrazić sobie, że ta sytuacja mogła skończyć się tragicznie? Były już w Polsce przypadki, gdzie takie bójki kończyły się kalectwem a nawet śmiercią osób, które przegrywały.

 

Sprawą zajmuje się już policja i mamy nadzieję, że młodzi ludzie poniosą konsekwencję swojego bezmyślnego zachowania.

 


 

Aktualizacja – 18 maja 2023 godz.: 14:00

 

15 maja bieżącego roku Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach otrzymała informację od jednego z dyrektorów gorlickich szkół o zdarzeniu, do którego doszło 13 maja w Parku Miejskim w Gorlicach. Policja otrzymała również nagranie, na którym widać walkę dwóch młodych dziewczyn.

 

W zdarzeniu poszkodowana została 17-letnia dziewczyna z gminy Uście Gorlickie. Sprawczynią zajścia jest 14-latka z gminy Sękowa. Zgromadzony materiał został przesłany do Wydziału Rodzinnego Sądu Rejonowego w Gorlicach pod kątem czynu karalnego dokonanego przez nieletnią dotyczącego uszkodzenia ciała, a także przejawów demoralizacji wobec innych osób biorących udział w zdarzeniu celem rozpatrzenia zgodnie z kompetencjami.

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM