Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach bez 13 samochodów.

  • Dodano: piątek, 24 luty 2023 18:49
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1321

W ostatnim czasie portal Interia podał, że w Małopolsce 326 policyjnych radiowozów zostało wyłączonych z użytku. Tytuł artykułu Interii mówi, że brakuje pieniędzy na remonty. Postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda sytuacja w Gorlicach.

 

Dnia 14 lutego 2023 roku wysłaliśmy zapytanie do Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, ile radiowozów posiada jednostka i ile wyłączonych zostało z użytku. Dziś otrzymaliśmy odpowiedź, pod którą podpisał się nadkomisarz Mariusz Piotrowski, na dzień dzisiejszy pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego.

 

- Odpowiadając na Pański wniosek, który wpłyną do tutejszej jednostki drogą elektroniczną w dniu 14 lutego 2023 roku informuję Pana, że na dzień 14 lutego 2023 roku na wyposażeniu Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach oraz jednostek / komórek jej podległych pozostawało łącznie 42 pojazdy służbowe. Na wskazany dzień 13 pojazdów było wyłączonych z użytkowania ze względu na bieżące naprawy oraz obsługę serwisową. – pisze nadkomisarz Mariusz Piotrowski.

 

Jak widzimy, na dzień 14 lutego 2023 roku gorliccy policjanci nie mogli użytkować 30% swojej floty.

 

W piątek 3 lutego 2023 roku serwis Interia napisał, że Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie zadłużona jest na 3 mln złotych.

 

- Do niedawna radiowóz trafiał do warsztatu i na jego powrót czekaliśmy w jednostce maksymalnie trzy tygodnie. Teraz ten czas oczekiwania wynosi nawet kilka miesięcy. W praktyce oznacza to, że czasem musimy czekać, aż koledzy wrócą ze zdarzenia i przekażą radiowóz innym - mówi jeden z policjantów, prosząc o anonimowość. Podobne opowieści słyszymy jeszcze od kilku innych funkcjonariuszy. – czytamy w serwisie Interia.

 

Nie wiemy jaka naprawdę jest sytuacja w gorlickiej komendzie. Wysłaliśmy zapytanie o zobowiązania finansowe jednostki na koniec 2022 roku, jednak w tej sprawie odesłano nas do Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, która jest dysponentem środków budżetu państwa trzeciego stopnia. Oczywiście napisaliśmy wniosek o udostępnienie informacji publicznej do Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i cierpliwie czekamy na odpowiedź.

 

Przy okazji w zapytaniu ujęliśmy kolejną ważną kwestię, a mianowicie czy policjantom Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach zostały wypłacone wszystkie premie, należne dodatki i nadgodziny. Sami policjanci o sytuacji za bardzo mówić nie chcą lub zwyczajnie się boją co jest rozumiałe. Na gorlickiej komendzie nadal wiszą flagi będące symbolem strajku tej formacji mundurowej.

 

Do naszej redakcji dotarła także informacja, że końcem 2022 roku na Komisariacie Policji w Bieczu firma świadczące usługi energetyczne chciała odłączyć prąd. Nie wiemy jednak na ile ta informacja jest wiarygodna, a gdy zapytaliśmy o to Komendę Powiatową Policji w Gorlicach to odesłano nas do Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, która jest dysponentem środków budżetowych.

 

Sytuacja jest naprawdę poważna i dotyczy też innych służb. Słyszymy, że Policji czy Straży Pożarnej rachunki za gaz wzrosły o 700%.

 

Artykuł Interii: https://wydarzenia.interia.pl/malopolskie/news-malopolska-setki-radiowozow-uziemionych-brakuje-pieniedzy-na,nId,6575082

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM