Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Prawie milion złotych na remont Orlików!

  • Dodano: wtorek, 21 luty 2023 17:59
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 471

W końcu będzie długo wyczekiwany kompleksowy remont obiektów sportowych Orlik w gminie Moszczenica. Na ten cel gmina Moszczenica otrzymała dofinansowanie w kwocie 980 500 złotych.

 

Starania Wójta i Urzędu gminy Moszczenica nie poszły na marne, a kolejne środki pozwolą wyremontować wyeksploatowane już obiekty.

 

- Dzięki pracowitości i życzliwości wielu osób mamy dla gminy kolejne środki na sport. Tym razem prawie milion złotych na kompleksowe remonty obydwu orlików - w Moszczenicy i Staszkówce. Te obiekty są mocno eksploatowane i cieszą się dużą popularnością. – pisze na swoim profilu facebook Jerzy Wałęga, Wójt gminy Moszczenica

 

Na obiektach naprawione zostaną ogrodzenia oraz nawierzchnie na boiskach. Wymienione zostanie też oświetlenie na LEDowe, dzięki czemu obniżone zostaną koszty zużycia energii. Odnowienie przejdą także pomieszczenia zaplecza.

 

Wartość całego zadania to 1 400 805,00 złotych, z czego 980 500 zł to środki pozyskane przez Urząd Gminy Moszczenica z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Prace mają zakończyć się do 30 września bieżącego roku.

 

Projekt naprawy obiektów cały czas wspierał Minister Andrzej Gut-Mostowy i Senator Wiktor Durlak.

 

Przypominamy, że obiekt sportowy w Staszkówce do użytku oddany został w 2010 roku, natomiast Orlik w Moszczenicy w 2012 roku.

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM