Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Komunikat Wójta Gminy Moszczenica - nowa numeracja porządkowa

 • Dodano: piątek, 22 grudzień 2017 10:14
 • |
 • Autor: D.Markowicz
 • |
 • Odsłon: 5657

Od 2018 roku wprowadzamy na obszarze całej gminy nowy ład przestrzenny poprzez układ ulic i nowe numery porządkowe budynków. Zmiany te likwidują istniejący chaos (wymieszane numery, błędne, przeniesione na inne budynki, nieistniejące budynki itp.) i wprowadzają w życie obowiązujące w Polsce prawo, głównie Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 9 stycznia 2012 r. w sprawie ewidencji miejscowości, ulic i adresów.


Od 1 stycznia 2018 r. należy posługiwać się nowymi danymi adresowymi. Każdy właściciel budynku otrzyma z Urzędu Gminy Moszczenica stosowne zawiadomienie podające nowe dane: nazwę ulicy i numer porządkowy budynku. Prosimy o zachowanie tego dokumentu i posługiwanie się nim w kontaktach z instytucjami.


W miesiącu styczniu 2018 r. zostaną przygotowane dla wszystkich właścicieli nowe tabliczki z numerami budynków oraz podstawowe mapy całej gminy z nowym układem ulic. Będą one do odebrania w urzędzie oraz u Państwa Sołtysów.


Należy pamiętać o wymianie dokumentów, jeżeli zachodzi taka potrzeba:

 • dowodu osobistego (wydawane od 2015 r. nie mają danych adresowych i nie należy ich wymieniać, chyba, że kończy się 10-letni okres ważności),
 • prawa jazdy,
 • dowodów rejestracyjnych.


Dlatego w porozumieniu ze Starostwem Powiatowym w Gorlicach od lutego 2018 r. uruchomiony zostanie w Urzędzie Gminy Moszczenica punkt składania wniosków o wydanie nowego prawa jazdy i nowych dowodów rejestracyjnych. W urzędzie będzie można także wykonać zdjęcia i uiścić opłaty za wydanie tych dokumentów (dowód osobisty – bezpłatnie, prawo jazdy 100,50 zł, dowód rejestracyjny 54,50 zł). Opłaty te mogą ulec zmianie w związku ze zmieniającą się interpretacją prawa.

Dla mieszkańców Gminy Moszczenica – właścicieli budynków – dedykowane są kolejne działania osłonowe:

 • obniżona została stawka podatku od 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych do 1 gr,
 • obniżona została stawka podatku od 1 m2 powierzchni użytkowej budynków związanej z prowadzeniem działalności gospodarczej do 16 zł,
 • jest możliwość umorzenia części lub całości podatku mieszkańcom ponoszącym duże wydatki związane z nowymi adresami – zgodnie z Ordynacją Podatkową.


Informujemy Mieszkańców, że na stronie internetowej Gminy Moszczenica uruchomiona została specjalna wyszukiwarka każdego budynku i adresu według starej i nowej numeracji porządkowej. Nowe dane adresowe znajdują się w centralnym systemie TERYT prowadzonym przez Główny Urząd Statystyczny a z niego czerpią wiedzę liczne instytucje. Należy także pamiętać, aby o zmianie danych adresowych sukcesywnie informować instytucje z którymi współpracujemy: zakład pracy, bank, ubezpieczyciela, administrację skarbową itp.


Za wszystkie niedogodności związane z nową numeracją porządkową budynków przepraszamy i prosimy o odpowiedzialne wprowadzenie zmian, które uporządkują naszą przestrzeń na dziesiątki a nawet setki lat.

Z poważaniem
(-) Jerzy Wałęga
Wójt Gminy Moszczenica

 

SPRAWDŹ SWÓJ NUMER - KLIKNIJ

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM