Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA
Podolski

To dopiero początek drożyzny!

  • Dodano: piątek, 07 styczeń 2022 09:40
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 4511

Nowy rok i nowe podwyżki, a wszystko dzięki bezmyślnemu rozdawnictwu pieniędzy przez rząd i nieudolnej walce z koronawirusem, który do dnia dzisiejszego nie jest wpisane na listę chorób zakaźnych.

 

Jedna z piekarni na facebooku napisała: „Proszę nie pytać nas w najbliższym czasie, dlaczego pieczywo zdrożało”. Firma działająca na rynku od 1944 roku, nie wie co robić po tym jak otrzymała podwyżkę gazu o 887 procent.

 

Problem jest też na rynku lokalnym. Jeden z przedsiębiorców z Moszczenicy poinformował nas, że już otrzymał rachunek z podwyżką gazu 200%. Co będzie dalej? Zapewne podwyżki, a kolejne rozdawnictwo tylko wpłynął na wzrost inflacji.

 

Gaz to nie wszystko, gdyż czekają nas nie małe podwyżki cen energii. Paliwo również do najtańszych nie należy. Te 3 czynniki mają ogromny wpływ na cenę produktów i usług.

 

Nowy Ład tak pięknie zapowiadany w mediach i nawet przez nasza Posłankę Barbarę Bartuś okazał się zwykłym mydleniem oczu. Stracili policjanci, stracili nauczyciele i stracili również emeryci. Stracą też inni, bo jak się okazuje dnia na dzień Nowy Ład to jeden wielki bubel mający na celu sięgnąć po pieniądze do kieszeni Polaków.

 

„- Proszę Pana, oni zachowują się z tym nieładem jak złodzieje. Typowe działanie, czyli zrobić zamieszanie i ukraść portfel z pieniędzmi.” – mówi w rozmowie z nami jeden z Mieszkańców.

 

Kto zyskał? Zyskali Polacy z najniższymi emeryturami, którzy otrzymali nawet 100 złotych więcej. Sęk w tym, że przy szalejącej inflacji zaserwowanej przez rząd PiS za 100 zł ciężko zrobić porządne zakupy. Zyskali jeszcze sami politycy, którzy przegłosowali dla siebie niemałe podwyżki.

 

Oczywiście rozdawnicza polityka rządu dała się we znaki kredytobiorcom. Stopy procentowe podniesiono już po raz drugi i zapowiadane są kolejne podwyżki.

 

Ten artykuł można podsumować w następujący sposób – a Ty Polaku płacz i płać, bo i tak za wszystko zapłaci klient końcowy. Przykre jest to, że są jeszcze ludzie, którzy wierzą w propagandę typu: To wina Tuska czy Unii Europejskiej itp.

 

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Dziękuję Wam bardzo,że o tym piszecie,bo może chociaż kilka osób się opamięta.Cìężko się żyje w tym kraju.Pozdrawiam.

Janina
Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM