Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Skarga na bezczynność Rady Gminy Moszczenica bezzasadna!

  • Dodano: wtorek, 04 styczeń 2022 13:50
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1024

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie uznał, że skarga złożona przez jedną z Mieszkanek dnia 2 grudnia 2021 roku na bezczynność Rady Gminy Moszczenica jest bezzasadna. Służby prawne Wojewody Małopolskiego przeprowadziły postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

 

Mieszkanka nadal pozostanie nieszczęśliwa. Wojewoda Małopolski, będący organem nadzoru nad zgodnością z prawem działań jednostek samorządu terytorialnego wskazał, że uchwała XXVI/242/21 Rady Gminy Moszczenica z dnia 26 października 2021 roku w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Wójta Gminy Moszczenica została podjęta w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami, poprzedzona posiedzeniem Komisji Skarg, Wniosków i Petycji.

 

W piśmie Wojewody skierowanym do Rady Gminy Moszczenica czytamy:

„…organ nadzoru wskazuje, że zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa ocena przez ww. Radę – jak Pani twierdzi – nieprawidłowego działania Wójta Gminy Moszczenica po wydaniu w przedmiotowej sprawie wyroku przez Wojewódzki Sąd Administracyjny, nie powinna mieć miejsca, co w konsekwencji powoduje, że organ nadzoru podziela wspomniane już stanowisko Przewodniczącego Rady Gminy Moszczenica”.

 

Dalej w piśmie czytamy:

„Reasumując, w ocenie organu nadzoru Rada Gminy Moszczenica rozpatrując Pani skargę jak wskazano wyżej, dochowała ustawowych wymogów w tym zakresie, co w konsekwencji pododaje uznanie Pani skargi za bezzasadną.”

 

Jak widać złośliwość i nienawiść Mieszkanki (lub Mieszkańca) są ogromne.

 

Patrząc na to co robi mieszkanka to chyba jeszcze nie koniec ataków na Wójta i Radę. Czy nie lepiej by ten czas było spożytkować inaczej? Stare przysłowie mówi: żyj tak jakby każdy dzień miał być tym ostatnim. Ludzie, którzy coś w życiu przeszli, powinni wiedzieć wiele na ten temat.

 

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM