Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Wiemy, ile zarabia się na gorlickim Oddziale Covidowym!

  • Dodano: środa, 30 czerwiec 2021 18:06
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1816

16 czerwca bieżącego roku wystąpiliśmy do Szpitala Specjalistycznego im. H.Klimontowicza w Gorlicach o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań, które nurtowały naszych czytelników. Dziś nadeszła odpowiedź.

 

Średnie wynagrodzenie lekarzy na Oddziale Covidowym przy gorlickim szpitalu wynosi 11,5 tys. złotych brutto, natomiast średnie wynagrodzenie pielęgniarek to 5,5 tys. złotych brutto. Należy dodać, że zarobki personelu zgodnie z kategorią zaszeregowania były powiększone o dodatek covidowy.

 

Od listopada 2020 roku tzw. dodatek covidowy wynosił 100% wynagrodzenia. Pojawia się pytanie, dlaczego lekarze ze szpitali zakaźnych szukali poprzez media wolontariuszy? Wystarczyło zaoferować taką wypłatę i zapewne znalazłby się nie jeden chętny. Pomijamy fakt, że osoby z naszej redakcji zgłosiły się do jednego ze szpitali, jednak okazało się że zaproszenie na oddziały covidowe nie było na poważnie.

 

Gorlicki szpital do dnia 16 czerwca 2021r. w związku z trwającą pandemią otrzymał z NFZ kwotę 13,8 mln złotych.

 

Z informacji, które pozyskaliśmy wiemy, że zaszczepionych zostało około 70% pracowników gorlickiego szpitala. Pozostałe 30% pracowników nie zdecydowało się na szczepienie.

 

Dobrą informacją jest, że gorlicki Szpital jest w dobrej kondycji finansowej. Działalność szpitala za rok 2020 zakończyła się dodatnim wynikiem finansowym tj. zysk w kwoie 1,22 mln złotych.

 

Poniżej załączamy całą odpowiedź z gorlickiego szpitala.

 

- Odpowiedź gorlickiego szpitala z dnia 30 czerwca 2021r.

 

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Szafir
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM