Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Strażacy z OSP Moszczenica z pomocą w Nowej Białej

  • Dodano: wtorek, 29 czerwiec 2021 18:06
  • |
  • Autor: J.Brach
  • |
  • Odsłon: 484

Wczoraj (tj. 28 czerwca 2021r.) druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy spędzili cały dzień w miejscowości Nowa Biała, w której to 19 czerwca 2021r. doszło do ogromnego pożaru.

 

Od godzin porannych strażacy z OSP Moszczenica pomagali mieszkańcom tamtejszej miejscowości w wyburzaniu budynków i sprzątaniu pogorzeliska. Do Nowej Białej dostarczone zostały także rzeczy, które mieszkańcy Moszczenicy postanowili przekazać osobom dotkniętym pożarem.

 

- Gdy przyjechaliśmy na miejsce, to po prostu nas zamurowało. Takiego czegoś, nigdy w życiu nikt z nas nie widział. To co wydarzyło się w Nowej Białej to straszna tragedia. Swój dom straciło nawet kilku strażaków z tamtejszej jednostki. Cieszy to, że cały czas przyjeżdżają jakieś jednostki i pomagają ludziom, których dobytki strawił pożar. Bardzo się cieszę, że mogliśmy im choć trochę pomóc. Słowa „dziękujemy” które tak wiele osób wypowiedziało w naszym kierunku, to dla nas odznaczenie najwyższej wagi. Ja jako Prezes OSP Moszczenica chcę podziękować naszym strażakom, gdyż kilku z nich na pomoc pogorzelcom poświęciło urlopy. Ale druhowie z naszej jednostki już niejednokrotnie pokazali, że strażakiem się jest a nie bywa. – mówi dh Damian Markowicz, Prezes OSP Moszczenica.

 

Strażacy z OSP Moszczenica w planach mają zorganizować kolejny wyjazd, tym razem, aby wspomóc osoby dotknięte pożarem w odbudowie ich domów.

 

- Bardzo dziękujemy wójtowi Jerzemu Wałędze za wsparcie naszej akcji i udostepnienie gminnego samochodu. W imieniu swoim oraz mieszkańców Nowej Białej dziękujemy mieszkańcom Moszczenicy, za rzeczy które przekazali. – dodaje dh Damian Markowicz.

 

 

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM