Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Będą kolejne drogi, Gmina otrzymała dofinansowanie.

  • Dodano: środa, 26 maj 2021 07:19
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1020

Od kilku lat obserwujemy, że na terenie gminy Moszczenica coraz więcej dróg wzbogaca się o nawierzchnie asfaltowe, które jakby nie patrzeć są najlepszym rozwiązaniem i najłatwiejsze w utrzymaniu.

 

Nowe odcinki to przede wszystkim zasługa dobrej współpracy samych mieszkańców z Urzędem Gminy Moszczenica, oraz Urzędu Marszałkowskiego.

 

- Tradycją Gminy Moszczenica stało się od kilku lat modernizowanie dróg dojazdowych do pól i gospodarstw, ale w określonej konwencji. To sami mieszkańcy wnioskują, organizują się, dokonują regulacji stanów prawnych, przekazują na gminę działki drogowe. Gmina Natomiast bierze na siebie największe koszty, czyli utwardzenie i położenie nawierzchni asfaltowej.  W tym roku będzie taka akcja dotyczyć 5 odcinków dróg, z tego 3 w Moszczenicy (Ulica Kolorowa, Kamieniec i działki w Zagrodach) oraz 2 w Staszkówce (ulica Taborówka i stromy zjazd z ulicy Św. Jana Pawła II). Są to odcinki wybrane przez samych mieszkańców o różnych długościach od 120 m do 365 m w zależności od możliwości terenowych i uzasadnienia racjonalności ponoszonych kosztów. – mówi Jerzy Wałęga, wójt gminy Moszczenica

 

Szacunkowy koszt wykonania takich dróg to ponad 300 tys. złotych z czego Urząd Marszałkowski już zadeklarował wsparcie w kwocie 103 593 złote. Przetargi już są planowane, a samo wykonanie odcinków drogowych miało by mieć miejsce na wakacjach.

 

Takie inicjatywy warto upowszechniać, mobilizować mieszkańców, a szczególnie likwidować lokalne spory i waśnie, bo dobra droga ludzi łączy. – dodaje Jerzy Wałęga, wójt gminy Moszczenica.

 

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM