Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Ewa potrzebuje operacji, a ta kosztuje. Pomożecie?

  • Dodano: czwartek, 20 maj 2021 08:53
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1580

Ewa jest 22 letnią studentką z Zagórzan, która jak sama pisze czas swoich studiów poświęciła na ciągłe wizyty lekarskie i samodzielne szukanie przyczyny bardzo mocnych bóli utrudniających codzienne funkcjonowanie.

 

Okazało się, że przyczyną bólu jest endometrioza głębokociekająca, która naciska na organy powodując ich dysfunkcję. Jest to nowotwór o łagodnym przebiegu, który wykrywany jest średnio po 9 latach od wystąpienia pierwszych objawów. W przypadku Ewy pierwsze dolegliwości bólowe pojawiły się 4 lata temu.

 

Jest to przewlekła, nieuleczalna choroba hormonalno-immunologiczna, w przebiegu której tkanka endometrium ulega przemieszeniu i wszczepia się w pobliskie narządy, powodując stany zapalne, zrosty, torbiele. W skrajnych przypadkach może znaleźć się w miejscach tak odległych jak płuca, oko czy mózg.

 

Choroba postępuje z każdym dniem zajmując coraz większą część zdrowych tkanek i powodując ogromny ból. Nieleczona może doprowadzić do niedrożności jelit, stomii jelitowej, niepłodności. Dzięki radykalnemu wycięciu i resekowaniu zmian z marginesem zdrowych tkanek możliwa jest poprawa stanu zdrowia. Operacja jest wielogodzinna i bardzo trudna, ponieważ może dojść do uszkodzenia bardzo delikatnych tkanek, powodując stałe kalectwo.

 

Żeby postawić diagnozę, Ewa musiała śledzić fora internetowe i chodzić po lekarzach. Wszystkie wizyty i badania wykonywała prywatnie, bo tak niestety działa służba zdrowia w Polsce. Teraz służba zdrowia w ogóle nie działa, bo lekarze jakby skupili się tylko na koronawirusue i cała reszta ich nie obchodzi.

 

Ostatecznie Ewa trafiła do Kliniki Leczenia Edometriozy we Wrocławiu, gdzie specjalista potwierdził diagnozę i wdrożył leczenie hormonalne. Miesięczny koszt leczenia Ewy sięga 1000 zł. Operacja została wyceniona przez Medicus Clinic na 50 tysięcy złotych i nie ma możliwości, aby w takim stadium sfinansować ją ze środków NFZ.

 

Ewa pomimo bólu, który utrudnia codzienne funkcjonowania studiuje i stara się zarobić na codzienne wydatki związane z leczeniem (wizyty lekarskie, leki, badania). Niestety koszt operacji to suma, która dla Ewy jest zbyt wygórowana. Cena wzrosła, gdyż konieczna jest obecność chirurga przy operacji. Czas trwania operacji od 8 do 10 godzin.

 

Aby pomóc Ewie Pierz możesz wpłacić dowolną kwotę w serwisie zrzutka.pl:

https://zrzutka.pl/gdunej

 

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM