Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Burgerownia z Ciężkowic może legalnie działać! Jest postanowienie sądu!

  • Dodano: środa, 12 maj 2021 09:39
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 3218

Sąd Rejonowy w Tarnowie, II Wydział Karny postanowił odmówić wszczęcia postępowania z art. 116 KW przeciwko lokalowi Burgerownia z Ciężkowic, który cały czas prowadził i prowadzi swoją działalność.

 

Właścicielka lokalu Burgerownia z Ciężkowic została obwiniona o to, że w dniach 16 i 22 stycznia 2021r. prowadziła działalność gospodarczą polegającą na przygotowaniu i podawaniu posiłków i napojów gościom siedzącym przy stołach, które konsumowane były na miejscu w lokalu.

 

Sąd postanowił odmówić wszczęcia postępowania, gdyż oczywistym jest, że zakazy i ograniczenia wprowadzone przez Premiera Mateusza Morawieckiego i rząd PiS są jednym wielkim bublem prawnym. W Polsce z każdym dniem takich postanowień i wyroków Sądów przybywa, co było do przewidzenia. Niestety przez takie działania Policji, która w tym wypadku nie potrafiła zapoznać się z najwyższym aktem prawnym jakim jest Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej narażony na straty jest Skarb Państwa, z którego to pokrywane są koszty postępowania sądowego i administracyjnego.

 

Jeśli dla niektórych organów przeczytanie Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej jest problemem, to w tym miejscu pragniemy przytoczyć Art. 22 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej który brzmi następująco:

Ograniczenie wolności działalności gospodarczej jest dopuszczalne tylko w drodze ustawy i tylko ze względu na ważny interes publiczny.

 

Opinie prawników i postanowienia Sądów mówią jasno, że bez wprowadzenia jednego ze stanów nadzwyczajnych nie można ograniczyć lub zakazać działalności gospodarczej. Tak samo jest w przypadku Burgerowni w Ciężkowicach.

 

Czytając opinie prawników, postanowienia i orzeczenia sądów można zadać pytanie, czy dla Premiera Mateusza Morawieckiego i rządu Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej jest czymś nieznanym? Czy obóz władzy zapomniał o tym, że Konstytucja jest najwyższym aktem prawnym? Dziś z pełną świadomością można powiedzieć, że na całe szczęście PiS nie podporządkował sobie sądów. Proszę sobie tylko wyobrazić co by było, gdyby obóz władzy podporządkował sobie sądownictwo. Mielibyśmy zapewne do czynienia z Bezprawiem i Niesprawiedliwościom.

 

Niestety o Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej zapomnieli także pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tarnowie, którzy dwukrotnie skontrolowali lokal a następnie nałożyli karę administracyjną w wysokości 10 tys. polskich złotych. Ta sprawa jeszcze się toczy, ale wszystko jest oczywiste. Kara została nałożona bezprawnie, a pracownicy i dyrekcja PSSE w Tarnowie dopuścili się złamania Art. 22 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej.

 

Sprawa ta będzie mieć zupełnie inny finał, tak jak jest to w całej Polsce. Po wygranych w Sądach Administracyjnych poszkodowani przez Sanepid przedsiębiorcy żądają zadośćuczynienia i pozywają z powództwa cywilnego konkretnych urzędników. Dla takich urzędników kara finansowa nałożona przez Sąd i zapłata jej z własnego majątku chyba będą najlepszą nauczką i motywacją do działań zgodnie z prawem a nie z zalecaniami przełożonych i rządu.

 

Lokal Burgerownia z Ciężkowic powinien być przykładam dla innych przedsiębiorców. Restauracje i domy weselne nie mają się czego obawiać, bo jak wyżej wspomnieliśmy opinie prawników i sądów są jednoznaczne – rozporządzenia Premiera Morawieckiego do bubel prawny.

 

Bardzo się cieszymy, że lokal cały czas nieprzerwanie funkcjonuje i nie dał się zastraszyć. Wierzymy, że Wolne Sądy rozliczą urzędników za ich bezprawne działania.

 

W tym miejscu zachęcamy wszystkich aby odwiedzić Burgerownię, bo jedzenie tam jest naprawdę pyszne!

 

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM