Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Salony fryzjerskie, kosmetyczne i tatuażu mogą być otwarte! Rząd po raz kolejny łamie prawo!

  • Dodano: piątek, 26 marzec 2021 09:08
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 13407

O tym, że rządowi prawnicy i eksperci to ludzie niekompetentni i bez podstawowej wiedzy przekonaliśmy się już wielokrotnie. Wczoraj o 21:30 wyszła nowelizacja rozporządzenia w sprawie rzekomego lockdownu.

 

Sądy jasno stwierdzają, że to co robi rząd jest nielegalne, dlatego policja i sanepidy masowo przegrywają. Całe szczęście, że nie mamy PiSowskich sądów, bo było by źle, w skrócie mówiąc bezprawie trwało by w najlepsze.

Prawnicy mając na uwadze wykładnię sądów, doszukali się w nowelizacji ustawy o zapobieganiu epidemii błędnego numerowania. 2 grudnia 2020 dodano słynny punkt 46b, który brzmi następująco:

 

Art. 46b. W rozporządzeniu, o którym mowa w art. 46a, można ustanowić:

1) ograniczenia, obowiązki i nakazy, o których mowa w art. 46 ust. 4;

2) czasowe ograniczenie określonych zakresów działalności przedsiębiorców;

8) czasowe ograniczenie korzystania z lokali lub terenów oraz obowiązek ich zabezpieczenia;

13) nakaz zakrywania ust i nosa, w określonych okolicznościach, miejscach i obiektach oraz na określonych obszarach, wraz ze sposobem realizacji tego nakazu.

 

W powyższym punkcie nie ma słowa o „zakazie prowadzenia działalności”!!! Nie mówiąc o tym, że Konstytucja RP powinna być gwarantem tego by swobodnie prowadzić działalność gospodarczą. Art. 22 Konstytucji RP mówi jasno:

 

Art. 22. Zasada wolności gospodarczej

Ograniczenie wolności działalności gospodarczej jest dopuszczalne tylko w drodze ustawy i tylko ze względu na ważny interes publiczny.

 

Co to oznacza? Oznacza to, że działalność gospodarczą można ograniczyć, ale nie można jej zakazać! Ponadto należy podkreślić, żeby skutecznie coś ograniczyć należy wprowadzić stan nadzwyczajny.

 

Co jest w rozporządzeniu z dnia 25 marca 2021, które wprowadziła nasza „rządowa inteligencja”? Powołując się na art. 46b w rozporządzeniu zakazano, a nie ograniczono działalność fryzjerów. Rząd wydał rozporządzenie bez podstawy prawnej!

 

ust. 22 otrzymuje brzmienie:

„22. Do dnia 9 kwietnia 2021 r. ustanawia się zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców oraz przez inne podmioty działalności związanej z:

1) fryzjerstwem i pozostałymi zabiegami kosmetycznymi (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 96.02.Z);

2) działalnością salonów tatuażu i piercingu (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 96.09.Z).”,

 

Z punktu prawnego wygląda to tak, że Policja i Sanepid próbując egzekwować zamknięcie lokalu będzie popełniać przestępstwa. W tym miejscu apel, aby się nie bać, a funkcjonariuszy łamiących prawo zgłaszać do prokuratury i zafundować do tego pozew cywilny o zadośćuczynienie. Policjanci nie mogą zapominać, że za przestępstwa ryzykują utratę świadczeń emerytalnych.

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Polecam kanał NPTV, Jedyni, którzy mówią prawdę od początku plandemii i jako pierwsi powiedzieli jak będzie to wyglądało i wszystko się sprawdziło w filmie "koronawirus jako narzędzie zniewolenia". Niestety youtub kasuje ich kanały więc trzeba poszukać. https://www.youtube.com/watch?v=jA_XvK0QiFI

zulu
Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM