Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Każdy może sprawdzić otrzymaną pomoc publiczną w ramach tarczy

  • Dodano: czwartek, 25 marzec 2021 09:19
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 813

Każdy z nas może sprawdzić, ile dana firma otrzymała pieniędzy przeznaczonych na pomoc przedsiębiorcom w ramach tarczy antykryzysowej. Nie jest to żadna tajemnica, nie są to też pieniądze rządu, tylko podatki które przez lata płacą przedsiębiorcy.

 

Aby sprawdzić, ile dana firma otrzymała pieniążków wystarczy mieć numer NIP firmy i podać zakres dat od 1 stycznia 2020 do 25 marca 2021. Numer NIP niemal każdej działalności bez problemu znajdziemy w internecie.

 

Otrzymaną pomoc sprawdzimy tutaj: https://sudop.uokik.gov.pl/search/aidBeneficiary

 

Dla niektórych wydawać by się mogło, że otrzymana pomoc to jakieś bardzo duże kwoty. Przeciętny „Kowalski” nie wie jednak jak wygląda prowadzenie firmy i jakie koszty są z tym wiązane. Dla przykładu ZUS za jednego pracownika na pełnym w skali roku to ok.  10 tys. złotych. Do tego trzeba doliczyć przecież wynagrodzenie. W 2021 roku minimalne wynagrodzenie wynosi 2061,67 zł netto, co w skali roku daje nam kwotę 24 740 zł netto. Należy podkreślić, że nie wszyscy pracują za minimalną stawkę – dla przykładu w branży IT minimalne wynagrodzenie programisty na etacie w 2020 roku wynosi 9 tys. złotych netto.

 

Firmowe koszty to nie tylko pracownicy, to również utrzymanie budynku, pojazdów, sprzętu. Firma musi się rozwijać i inwestować więc dochodzą zakupy, raty kredytu. Kolejnym obciążeniem działalności są coraz większe podatki.

 

Na koniec należy podkreślić, że tarcze to nie są pieniądze rządu – to pieniądze nas wszystkich, podatników. Utrzymanie „lockdownu” i dalsze rozdawanie pieniędzy nic dobrego nie wróży. Przedsiębiorcy są jednego zdania, chcą pracować a nie pobierać tarcze.

 

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Szafir
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM