Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

OKiB w Moszczenicy ma nowego Dyrektora!

  • Dodano: wtorek, 23 marzec 2021 15:04
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1548

Podczas dzisiejszej (tj. 23 marca 2021) XXI Sesji Rady Gminy Moszczenica dokonano oficjalnego powołania nowego Dyrektora Ośrodka Kultury i Biblioteki w Moszczenicy. Na zasłużoną emeryturę odeszła Danuta Luboch.

 

Nowym Dyrektorem Ośrodka Kultury i Biblioteki w Moszczenicy została Joanna Brach, która do tej pory zajmowała stanowisko Sekretarza Zespołu Szkół w Moszczenicy.

 

Stosowne powołanie na stanowisko Dyrektora OKiB Joanna Brach otrzymała od Wójta Gminy Moszczenica w obecności Przewodniczącej Rady Gminy i w obliczu wszystkich Radnych i słuchaczy zdalnej sesji.

 

- To nowe wyzwanie na najbliższe lata. Jako Wójt gminy Moszczenica wyznaczyłem trzy cele dla nowej Pani Dyrektor. Jako instytucja kultury w gminie ma tworzyć kulturę i być jednostką kulturotwórczą. Ma dbać o otoczenie instytucjonalne (jednostki gminne jak Zespoły Szkół i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej) oraz organizacje pozarządowe (straże pożarne, stowarzyszenia, KGW – tu zadanie poprawy bazy lokalowej dla KGW w Moszczenicy). Ostatni cel to budować prestiż jednostki, która krzewi kulturę, pracuje i głosi prawdę. – mówi Jerzy Wałęga, Wójt gminy Moszczenica.

 

- Pani Joanna Brach jako nowy Dyrektor podziękowała za powierzenie jej tej trudnej funkcji i wyraziła chęć dużego zaangażowania i współpracy z wszystkimi w celu budowania zaufania i propagowania kultury w naszej gminie i poza nią. Widać i słychać było, że ta osoba ma zapał do pracy i nie boi się wyzwań oraz problemów – dodaje Wójt Jerzy Wałęga.

 

Najbliższe miesiące na pewno pokażą jakie zmiany zaszyły w tej instytucji i jakie są kierunki działań. Obecna sytuacja wywołana COVID-19 na pewno niczego nie ułatwi. Pewne jest, że OKiB nadal będzie wspierany przez Samorząd Gminy Moszczenica.

 

W tym miejscu za współpracę bardzo dziękujemy Pani Danucie Luboch i życzyć spokojnej emerytury.

 

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Szafir
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM