Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

W Moszczenicy będzie oświetlone przejście dla pieszych

  • Dodano: piątek, 19 luty 2021 08:37
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 700

Zarząd Powiatu Gorlickiego zadecydował o budowie oświetleń przejść dla pieszych w ciągu dróg powiatowych. Na liście znalazła się Moszczenica, a dokładniej przejście na pieszych przy skrzyżowaniu z ulicą Samorządową.

 

Podczas ostatniego posiedzenia, z wolnych środków budżetu na tą inwestycję zabezpieczono 100 tys. złotych. Zarząd podjął decyzję o budowie oświetleń przejść dla pieszych w następujących miejscach:

- przy Szkole Podstawowej w Kobylance

- ul. 11 Listopada w Gorlicach przy budynku Starostwa Powiatowego

- ul. Wyszyńskiego przy ZS Nr 1

- przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Uściu Gorlickim

- przy skrzyżowaniu z ul. Samorządową w Moszczenicy

- przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kwiatonowicach

- przy Szkole Podstawowej w Siarach

 

Zarząd zobowiązał Powiatowy Zarząd Drogowy do wystąpienia do gmin o wsparcie finansowe.

 

- Oczywiście wiemy o budowie oświetlenia przejścia dla pieszych w Moszczenicy, przepływ informacji z powiatem mamy teraz bardzo dobry. W minionym roku wspólnie z powiatem wykonaliśmy oświetlone przejście dla pieszych w Staszkówce w stronę remizy strażackiej, a w tym roku powiat chce poprawić oświetlenie w Moszczenicy przy skrzyżowaniu z ulicą Samorządową. Powiat ma starać się o dofinansowanie od Wojewody, jeśli to się nie uda to gmina Moszczenica rzecz jasna udzieli wsparcia finansowego. Przecież chodzi o bezpieczeństwo naszych mieszkańców. – mówi Jerzy Wałęga, wójt gminy Moszczenica.

 

- Trzeba powiedzieć, że zmiany, które nastąpiły w powiecie w minionym roku to zmiany na lepsze. Jestem po rozmowach i mamy wyznaczone cele, a największy z nich to rozbudowa chodników przy drodze powiatowej. Może jednej osobie to nie pasuje, ale pozostałe 4 tysiące na te chodniki czekają. Wystarczy popatrzeć jak chodniki w centrum miejscowości wpłynęły na poprawę bezpieczeństwa. – dodaje wójt Jerzy Wałęga.

 

Słabo oświetlone przejścia dla pieszych to bardzo niebezpieczne punkty na polskich drogach. To właśnie tam życie traci 85 procent potrąconych.

 

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Szafir
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM