Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Rząd nadal chce dobijać przedsiębiorców? Wzrośnie składka zdrowotna?

  • Dodano: poniedziałek, 15 luty 2021 09:09
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 680

Rząd, który w swoich mediach głosi, że pomaga przedsiębiorcom, a sytuacja gospodarcza w Polsce jest najlepsza w Europie jak zwykle kłamie. Tym razem po wymyśleniu nowych podatków na cel obrano sobie podwyższenie składki zdrowotnej.

 

Planów na podwyższenie składki zdrowotnej jest kilka i nikt nie zwraca uwagi, że większość ludzi ze służby zdrowia korzysta prywatnie, bo ta publiczna nie chce leczyć chorych ludzi. Plandemia, bo inaczej tego nazwać nie można trwa w najlepsze, a rząd wykorzystuje ją jak tylko może mając przy tym za nic Konstytucję RP.

 

Na dzień dzisiejszy składki zdrowotne są głównym źródłem finansowania służby zdrowia, pozostałe pieniądze pochodzą z budżetu Państwa, czyli również z kieszeni podatników, bo Państwo swoich pieniędzy nie ma.

 

Na stronie DGP możemy przeczytać, że pomysłów na podwyższenie składki zdrowotnej jest kilka. Pierwszy z nich ma dotyczyć najlepiej zarabiających przedsiębiorców, którzy zapewne i tak z publicznej służby zdrowia nie korzystają, a płaca krocie. Po zmianach składka, która teraz jest zryczałtowana miałaby być uzależniona od zarobków.

 

Kolejna opcja to cios wymierzony w osoby ubezpieczone w KRUS i osoby korzystające z ulg w opłaceniu składki zdrowotnej. W tym wariancie rząd chce ograniczyć liczbę ubezpieczonych.

 

Pomysł trzeci to podwyższenie składki zdrowotnej u pracowników przy jednoczesnym zwiększeniu kwoty podlegającej odliczeniu od podatku.

 

W 2018 roku przyjęta została ustawa „6% PKB na zdrowie”, która zakłada, aby do 2024 roku nakłady na system opieki zdrowotnej zwiększyły się do 6% PKB. Rząd, aby osiągnąć ten cel wprowadza nowe podatki i chce podnieść podwyższone składki zdrowotne.

 

Słowa Premiera Mateusza Morawieckiego, że Polacy będą pracować za miskę ryżu stają się coraz bardziej realne. Nielegalne zakazy działalności, nielegalne kontrole i gnębienie przedsiębiorców przez Sanepid, Policję i Urząd Skarbowy tak wygląda rzeczywistość w naszym kraju. Ile osób to wtrzyma? Patrząc na zamykające się każdego dnia firmy sytuacja jest coraz gorsza. Kłamstwem są słowa Morawieckiego, gdzie mówi że zależy mu na polskich małych firmach! Na plandemi jak się okazuje najlepiej wychodzą duze zagraniczne koncerny.

 

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Szafir
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM