Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Kolejne kilometry wodociągu w Moszczenicy

  • Dodano: środa, 03 luty 2021 12:03
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 837

Od jesieni minionego roku z powodzeniem w Moszczenicy funkcjonuje sieć wodociągowa. Ta duża i bardzo ważna inwestycja została oddana do użytku i do dnia dzisiejszego podłączonych do niej jest 100 budynków.

 

- Wodociągi cieszą się coraz większym zainteresowaniem, do Urzędu Gminy zwróciło się kilka nieformalnych grup wyrażających chęć włączenia się do tej nowej sieci. Warunek był prosty, wymagał od mieszkańców szczególnej aktywności – należało na własny koszt zaprojektować sieć wodociągową do własnych posesji. Tak też się stało. W rejonie przysiółka Krzyżówka kilka grup wzięło się ostro do pracy i są konkretne efekty. 2 stycznia bieżącego roku w Urzędzie Gminy Moszczenica podpisana została umowa na wykonanie tej sieci. – mówi Jerzy Wałęga, wójt gminy Moszczenica.

 

Wykonawcą robót o wartości 600 tys. złotych jest sądecka firma INKO. Środki pochodzą z oszczędności, które udało się wygenerować w projekcie grupowym 6 gmin Ziemi Gorlickiej. Prace mają rozpocząć się wiosną i trwać będą do września. Wykonane zostaną 4 kilometry sieci wodociągowej.

 

- Jeszcze w tym roku 30 domów z Moszczenicy może liczyć na wodę z gminnego wodociągu. W tym miejscu chciałbym podkreślić, że rejon objęty inwestycją posiada największe deficyty wody pitnej w całej gminie. W minionym roku złożyłem deklarację, że w roku bieżącym inwestycja zostanie wykonana i tak też się dziej. Moja deklaracja jest skutecznie realizowana. – dodaje Wójt Jerzy Wałęga.

 

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM