Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Wodociąg skończony! Mieszkańcy mogą się przyłączyć!

  • Dodano: sobota, 21 listopad 2020 08:30
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 468

W Moszczenicy zakończony został już drugi etap budowy sieci wodociągowej, co jest równoznaczne z tym, że mieszkańcy mogą ubiegać się o warunki i budować przyłącza do sieci.

 

- Sieć wodociągowa to chyba ostatnie tak wielkie wyzwanie, jakie stało przed nami. Dzięki współpracy z innymi gminami udało się pozyskać wielomilionową dotację na ten cel. Inwestycja o wartości 8 milionów złotych sprawiła, że na terenie gminy wybudowano 34 kilometry sieci wodociągowej. Ponadto wybudowany został zbiornik retencyjny i dwie hydrofornie. – mówi Jerzy Wałęga, wójt gminy Moszczenica.

 

Sieć wodociągowa objęła większość domów w Moszczenicy i wszystkie budynki użyteczności publicznej. Na działkach zgłoszonych do projektu instalacja dotarła do granicy działki i zakończona została studzienką wodomierzową. Zainteresowanym zostało już tylko zbudować przyłącz do swoich domów.

 

Na terenie gminy Moszczenica występowały problemy z wodą, które z każdym rokiem nasilały się. Wielu mieszkańców nie było stać na wiercenie studni głębinowych i niemal co tydzień musieli dowozić wodę. Z problemem braku wody od lat borykała się m.in. ulica Samorządowa, gdzie nawet wiercenie studni głębinowej nie przyniosło efektów. Dziś problem braku wody na tej ulicy skutecznie rozwiązała sieć wodociągowa.

 

Zakończenie inwestycji oznacza, że do sieci wodociągowej mogą podłączać się już mieszkańcy, którzy nie byli ujęci w projekcie, gdyż wcześniej nie wykazali zainteresowania przyłączem.

 

- Potrzeby w naszej gminie są ogromne. Niemal codziennie zgłaszają się do mnie mieszkańcy Moszczenicy i Staszkówki, do których nie dotarła sieć. Tworzą się grupy sąsiedzkie, które wspólnie robią dokumentację rozbudowy istniejącej sieci tak by dotarła do nich. Każda taka inicjatywa to sygnał dla gminy, żeby szukać finansowania dalszych odcinków wodociągu. – dodaje wójt Jerzy Wałęga.

 

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM