Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Hańba i znicze pod biurem posłanki PiS Barbary Bartuś!

  • Dodano: sobota, 24 październik 2020 08:29
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1131

Wczoraj w całej Polsce odbyły się protesty przeciwko zakazowi aborcji. Protest odbył się także w Gorlicach i wzięło w nim udział kilkunastu mieszkańców, którzy zapalili znicze pod siedzibą biura posłanki Prawa i Sprawiedliwości. Wywieszono także napis „HAŃBA”.

 

Mieszkańcy całej Polski jak i również Gorlic wyszli na ulice po tym jak Trybunał Konstytucyjny orzekł, że ustawowe zapisy zezwalające na aborcję ze względu na bardzo poważne wady płodu są niezgodne z Konstytucją RP. Jest to jednoznaczne z tym, że wykonywanie takich zabiegów w Polsce będzie nielegalne.


Gorlicki protest nie wyglądał jak ten w dużych miastach, gdzie zbierały się tysiące ludzi, ale miał charakter symboliczny. Posłanka ziemi gorlickiej Barbara Bartuś została „twarzą” zmian w ustawie aborcyjnej reprezentując Sejm przed Trybunałem Konstytucyjnym w czasie wczorajszego posiedzenia.


Trzeba powiedzieć, że posłanka Bartuś już od pewnego czasu traci poparcie w powiecie gorlickim, co można wywnioskować chociażby po komentarzach na jej temat. Niektóre wpisy są naprawdę bardzo mocne.

 

„- Kupili ludzi za 500 plus i za 13 emeryturę, a Ci jak barany polecieli za nimi. Teraz płacz… Ludzie obudźcie się, PiS już w ogóle nie liczy się z ludźmi. Ma Was gdzieś. Chyba, że przypomną sobie o Was przed wyborami i kupią za Wasze własne pieniądze. Popatrzcie jak potraktowali swój największy elektorat, czyli rolników? Gdzie jest Andrzej Duda? Przed wyborami był taki aktywny, a teraz ma was wszystkich tam gdzie światło nie sięga, czyli w…” – mówi w rozmowie z nami jeden z Czytelników.

 

Poseł Bartuś przekonywała, że życiu ludzkiemu, jako wartości konstytucyjnej przypisywane jest "pierwszoplanowe znaczenie w obrębie całego systemu wolności i praw jednostki".

 

„Przygotowując swoje stanowisko Sejm wziął pod uwagę dotychczasowe orzecznictwo, jak i wykładnie historyczną przepisów naszej konstytucji. TK stwierdził, że istocie ludzkiej, także w okresie prenatalnym, przysługuje prawna ochrona życia. TK podkreślił, że życie ludzkie staje się wartością chronioną konstytucyjnie. Dotyczy to także fazy prenatalnej. Po wejściu w życie obecnej konstytucji, TK potwierdził aktualność orzecznictwa. W wyroku z 30 września 2008 roku TK potwierdził, że życie ludzkie stanowi najwyższą wartość, która nie podlega różnicowaniu. Prawo dożycia jest podstawowym prawem, najwyższą wartością” – mówiła poseł Barbara Bartuś.

 

Do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tej ponad 800 lekarzy podpisało list otwarty, w którym przekonują, że wykreślenie przesłanki o przerwaniu ciąży z powodu wad płodu stanowić będzie zagrożenie dla zdrowia fizycznego i psychicznego kobiet.

 

„Powołaniem lekarskim jest niesienie ulgi w cierpieniu, a najwyższym nakazem moralnym dobro chorego i zdrowie publiczne. Uchylenie dopuszczalności przerywania ciąży postawi lekarzy w sytuacji, kiedy to cierpienie będą musieli zadawać lub przedłużać wbrew woli pacjentki i ze świadomością możliwych powikłań” - czytamy.

 

Teraz zobaczmy jak PiS pomaga rodzinom, które walczą o swoje chore, niepełnosprawne pociechy? Pytanie czy w ogóle pomaga? Wystarczy wejść na portal pomagam.pl lub na strony różnych fundacji i zobaczyć ile jest ogłoszeń i zbiórek na operacje. A gdzie jest w tym wszystkim rząd PiS?

 

Przykre jest, że na podwyżki i rozdawnictwo w celu wygrania wyborów rząd PiS pieniążki ma, a na pomoc ciężko chorym dzieciom pieniędzy brakuje. Wprowadzony przez Morawieckiego lockdown teraz tylko dobije potrzebującym Polakom przysłowiowego gwoździa do trumny.

 

 

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację
REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Kwi 25, 2022

Program Dni Gorlic 2022

Znany jest już dokładny program tegorocznych Dni Gorlic i obchodów Roku Łukasiewicza.…

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Zofia skomentował artykuł Postępy pracy przy rozbudowie Urzędu Gminy
Super inwestycja. Potrzebna bardzo w naszej Gminie. Bardzo cieszy fakt, ze mlode mamy beda mogły rea...
Bibi skomentował artykuł Dzień Strażaka w PSP Gorlice
Najbardziej bawią mnie odznaczenia, szczególnie te wręczane przez prezesa wszechmogącego wszystkich ...
Gienia skomentował artykuł Nowy wóz strażacki już w PSP Gorlice
Czy ktoś mi wytłumaczy, dlaczego nowy wóz strażacki stoi w garażu? Czyżby kapłan nie poświecił, czy ...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM