Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Staszkówka-Jelna Najlepszą drużyną w kraju!

  • Dodano: poniedziałek, 08 lipiec 2019 08:51
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1750

Podopieczne Michała Bąka z UKS 3 Staszkówka Jelna po dwóch dniach ciężkiej rywalizacji, zdobyły tytuł Mistrza Polski w swojej kategorii wiekowej.


Turniej finałowy Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS w Piłce Nożnej pod nazwą „Mała Piłkarska Kadra Czeka” rozgrywał się w miniony weekend w Kędzierzynie-Koźlu.


Młode piłkarki zmagania rozpoczęły od rozgrywek w grupie, gdzie zmierzyły się z Suchowicz Team (wygrana 1:0), Medyk Konin(przegrana 2:3), Sparta Mochowo (wygrana 5:0) i Atletico Malbork (remis 1:1). Po rozgrywkach grupowych UKS 3 Staszkówka Jelna awansowała do półfinału tego prestiżowego turnieju.


W meczu o wejście do strefy medalowej piłkarki UKS’u zmagały się z zespołem Rolnika Biedrzychowice.


„Nasze dziewczyny nie przestraszyły się drużyny, która w grupie wygrała wszystkie mecze. Od początku spotkania to my narzuciliśmy swój styl gry i strzelone dwa gole trochę rozbiły Rolnika. Rywalki walczyły do samego końca i udało im się strzelić w samej końcówce bramkę na 1:2. Ale końcowy gwizdek oznaczał dla nas zwycięstwo i to my jesteśmy w finale, gdzie czekała na nas drużyna z KSP Kielce, która wygrała z Medykiem Konin 1:0.” – relacjonuje trener Michał Bąk.

 

W finale dziewczyny z „Trójeczki” zmierzyły się z drużyną KSP Kielce. Mecz który zakończył się remisem 1:1 rozstrzygnęły rzuty karne(2:3).

 

„Mamy w końcu upragnione złoto, brawo dziewczyny macie to, emocje powoli opadają, ale satysfakcja jest niesamowita, gratulacje dla całego zespołu a w szczególności dla Kamil Lichoń, która został najlepszą zawodniczką turnieju.” – cieszy się trener Michał Bąk.

 

Drużyna UKS 3 Staszkówka Jelna zagrała w składze:
Kamila Lichoń, Magda Kumor, Weronika Kaim, Weronika Czech, Kinga Hebda, Kamila Kumor, Ala Kafel, Mirabell Halizak, Alicja Górowska, Emilia Dyl, Karolina Madej.

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM