Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

OSP Staszkówka indywidualnie i drużynowo Mistrzem Polski

  • Dodano: wtorek, 12 luty 2019 10:33
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 714

Druh Jakub Niziołek z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Staszkówki (gm. Moszczenica) trzeci raz obronił tytuł Mistrza Polski w kategorii snowboard, podczas rozgrywanych w dniach 9-10 lutego br. w Niedzicy (Polana Sosny) VII Ogólnopolskich Mistrzostwach Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Niebywały sukces osiągeli strażacy ze Staszkówki w starcie drużynowym zdobywając tytuł Mistrzów Polski.

 

VII edycja mistrzostw zgromadziła na starcie blisko 200 zawodników. Strażacy startowali w umundurowaniu bojowym. Pierwszego dnia mistrzostw strażacy startowali indywidualnie, drugiego zaś drużynowo, w czteroosobowych ekipach. W tegorocznej edycji mistrzostw strażaków ochotników z powiatu gorlickiego zarówno w kategorii zjazdów indywidualnych na nartach jak i na snowboardzie oraz startów drużynowych reprezentowali druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej ze Staszkówki.

 

Dh Jakub Niziołek pozostaje niepokonany od czterech lat. Tytułu Mistrza Polski w kategorii snowboard nie byli w stanie odebrać mu nawet rodowici górale.

 

W klasyfikacji generalnej startu indywidualnego na nartach druhowie OSP Staszkówka uplasowali się na następujących pozycjach: 
3 miejsce - Wojciech Mordarski
7 miejsce - Marek Marszał
17 miejsce - Stanisław Pyzik
26 miejsce - Jan Niziołek

 

Rewelacyjny występ strażaków ze Staszkówki drugiego dnia mistrzostw, pozwolił im na osiągnięcie historycznego sukcesu. W kategorii snowboard uplasowali się na pierwszym stopniu podium, zdobywając tytuł Drużynowych Mistrzów Polski.

 

Źródło: Zarząd OSP RP w Gorlicach

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM