Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

OSP Staszkówka indywidualnie i drużynowo Mistrzem Polski

  • Dodano: wtorek, 12 luty 2019 10:33
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 3126

Druh Jakub Niziołek z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Staszkówki (gm. Moszczenica) trzeci raz obronił tytuł Mistrza Polski w kategorii snowboard, podczas rozgrywanych w dniach 9-10 lutego br. w Niedzicy (Polana Sosny) VII Ogólnopolskich Mistrzostwach Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Niebywały sukces osiągeli strażacy ze Staszkówki w starcie drużynowym zdobywając tytuł Mistrzów Polski.

 

VII edycja mistrzostw zgromadziła na starcie blisko 200 zawodników. Strażacy startowali w umundurowaniu bojowym. Pierwszego dnia mistrzostw strażacy startowali indywidualnie, drugiego zaś drużynowo, w czteroosobowych ekipach. W tegorocznej edycji mistrzostw strażaków ochotników z powiatu gorlickiego zarówno w kategorii zjazdów indywidualnych na nartach jak i na snowboardzie oraz startów drużynowych reprezentowali druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej ze Staszkówki.

 

Dh Jakub Niziołek pozostaje niepokonany od czterech lat. Tytułu Mistrza Polski w kategorii snowboard nie byli w stanie odebrać mu nawet rodowici górale.

 

W klasyfikacji generalnej startu indywidualnego na nartach druhowie OSP Staszkówka uplasowali się na następujących pozycjach: 
3 miejsce - Wojciech Mordarski
7 miejsce - Marek Marszał
17 miejsce - Stanisław Pyzik
26 miejsce - Jan Niziołek

 

Rewelacyjny występ strażaków ze Staszkówki drugiego dnia mistrzostw, pozwolił im na osiągnięcie historycznego sukcesu. W kategorii snowboard uplasowali się na pierwszym stopniu podium, zdobywając tytuł Drużynowych Mistrzów Polski.

 

Źródło: Zarząd OSP RP w Gorlicach

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM