• |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 3010

Dwa bardzo dobre mecze w minioną niedzielę rozegrały kluby z gminy Moszczenica. Sokół Staszkówka podjęła klub Ogień Sękowa, natomiast Moszczanka Moszczenica zmierzyła się z Zagórzanami.

O godzinie 14:00 na stadionie w Sękowej, LKS „Sokół” Staszkówka zmierzyła się z tamtejszą drużyną. Lepszą okazała się drużyna ze Staszkówki, która pokonała rywala wynikiem 1:0. Pięknego gola, który dał zwycięstwo swojej drużynie strzelił Łukasz Skoczeń. Dobrą czujnością wykazał się także Paweł Jamrozy, który nie dopuścił do straty bramki, a na wielkie brawa zasługuje obrona rzutu karnego.

O godzinie 17:00 na stadionie w Zagórzanach drużyna GKS Moszczanki podejmowała LKS Zagórzany. Tutaj rywalizacja była bardzo zacięta, co pokazuje też wynik 4-4.

Już po pierwszych 10 minutach Moszczanka prowadziła wynikiem 2:0, a gole strzelili Damian Kucharczyk i Artur Hudzik. Niestety chwilę później LKS Zagórzany zdobywają bramkę i wynik spotkania to 2:1. Moszczanka jednak nie dawała za wygraną i kolejnego gola strzelił Mateusz Kuruc dając swojej drużynie dwubramkową przewagę.

Zagórzany nie odpuszczały i rozpoczęła się „ostra” gra, co przyniosło zamierzony skutek w postaci gola – wynik spotkania to 3:2.

W drugiej połowie ostra gra Zagórzan skutkuje faulem we własnym polu karnym na Arturze Hudziku. Rzut karny perfekcyjnie wykonuje Artur Przybyłowicz i daje Moszczance przewagę 4:2.

Niestety, ostatnie minuty spotkania doprowadziły do kontuzji kilku zawodników Moszczanki, dzięki czemu Zagórzany mogły nadrobić straty a spotkanie zakończyło się remisem 4:4.