• |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 3079

Wczoraj(tj. 21.09.2014) GKS Moszczanka Moszczenica rozegrała mecz na własnym stadionie z drużyną LKS Ogień Sękowa, niestety choć wiele zapowiadało wygraną Moszczanki to losy spotkania odwróciły się o 180 stopni w ostatnich minutach.

Gra od samego początku bardzo wyrównana i zacięta, obydwie drużyny dawały z siebie wszystko aby wygrać to spotkanie. Pierwszą bramkę zdobyła GKS Moszczanka, już w pierwszej połowie Michał Bąk bardzo ładnie wykorzystał sytuację sam na sam posyłając piłkę w światło bramki. Praktycznie do końca drugiej połowy Moszczanka prowadziła wynikiem 1:0.

Niestety błędy sędziego, a nawet stwierdzić można jednostronne sędziowanie na korzyść Sękowej dostrzegli chyba wszyscy kibice obserwujący spotkanie. Przełożyło się to na dwie bramki zdobyte przez Sękową. By nikt nie zarzucił nam brak obiektywności, to dla przykładu podamy kilka sytuacji.

Jedna z nich to faul w polu karnym Sękowej zawodnika Moszczanki, Mariusza Gąsiora. Sędzia w ogóle nie zareagował, a gdy prezes GKS Moszczanka - Marek Dziadzio zwrócił mu uwagę to ów sędzia zaczął się śmiać, po czym rzekł "grajcie dalej". Kolejna dziwna sytuacja to reagowanie sędziego na krzyk zawodników Sękowej, którzy niejednokrotnie nie mogli ustać na nogach i przewracali się jak pachołki na wietrze.

Najzabawniejszą sytuacją, w której na szczęście sędzia nie uległ Sękowej była próba wymuszenia faulu na bramkarzu Moszczanki. Zawodnik z Sękowej z numerem 70 podszedł do bramkarza Moszczanki, który trzymał w obu rękach piłkę, przewrócił się tuż przy nim i krzyczał, że został faulowany, a dokładniej to bramkarz Moszczanki miał pociągnąć go ręką. Czyżby bramkarz Moszczanki Przemysław Gawlik był wybitnie uzdolniony, że trzymając piłkę w dwóch rękach potrafi jeszcze faulować przeciwnika?

Miejmy nadzieję, że ów sędzia nie będzie więcej uczestniczył w spotkaniach GKS Moszczanki, jak zapewnia Marek Dziadzio prezes GKS’u, "sprawa została zgłoszona do podokręgu". Prezes Dziadzio poprosił także podokręg by mecze sędziowali arbitrzy z Nowego Sącza.

Wśród okrzyków kibiców, usłyszeć można było słowo „korupcja”, czemu nie ma się dziwić, gdyż naprawdę bardzo wiele na to wskazywało.