• |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 2686

W minioną sobotę na matach poznańskiego Klubu Sportowego Sobieski odbyły się Mistrzostwa Polski w Zapasach w Stylu Klasycznym. Mistrzostwo Polski wywalczył nasz lokalny zapaśnik Krystian Szymczyk.

W imprezie udział wzięło ponad 60-ciu zawodników z 20 klubów z całej polski, a w śród nich Krystian Szymczyk należący do Olimpijczyka Radom. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w 6 kategoriach wagowych: 59kg, 66kg, 75kg, 85kg, 98kg i 130kg.

Krystian w pierwszej walce znokautował przeciwnika z Janowa Lubelskiego 10:1 w czasie ok. 30 sekund. Druga walka to wynik 2:2, ale zwyciężył Szymczyk który zrobił jeden rzut za 2 punkty, natomiast przeciwnik 2 rzuty po 1 punkcie.

Do walki finałowej nie doszło, gdyż przeciwnik z którym Krystian miał walczyć doznał kontuzji, tak więc Krystian Szymczyk wywalczył Mistrzostwo Polski w Zapasach w Stylu Klasycznym. Jest to kolejny sukces Szymczyka i mamy nadzieję, że nie ostatni.

W klasyfikacji Mistrzostw najlepiej uplasował się klub Krystiana Olimpijczyk Radom.