Co słychać w A klasie? Ostatnie mecze Moszczanki i Sokoła

• |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 658

Po jednej wygranej i jednej przegranej odnotowały na swoich kontach drużyny Moszczanki i Sokoła w kolejce 21 i 22 sezonu 2022/2023.

Mecz 21 kolejki GKS Moszczanka rozegrała 13 maja 2023 roku na stadionie w Moszczenicy, gdzie podejmowała LKS Kryg. Tym razem 13 była szczęśliwa, a Moszczanka pokonała gości 3-0. W pierwszej połowie spotkania bramkę na 1-0 strzelił Damian Kucharczyk. Gol na 2-0 padł w 48 minucie spotkania i strzelił go Piotr Zięba. Bramkę na 3-0 w 84 minucie dołożył Artur Przybyłowicz.

13 maja 2023 r. mecz 21 kolejki rozegrała także drużyna Sokoła Staszkówki, gdzie na wyjeździe pokonali LKS Śnietnica wynikiem 0-1. Po bardzo zaciętym pojedynku gola na 0-1 w 92 minucie strzelił Adam Ochwat. Trzeba przyznać, że Staszkówka nie miała łatwego meczu, gdyż zawodnicy Śnietnicy grali nieprzepisowo, co potwierdza ilość żółtych kartek (7 żółtych kartek).

Mecz 22 kolejki sezonu 2022/2023 GKS Moszczanka rozegrała 20 maja 2023 r. na stadionie w Wojnarowej. Choć Moszczanka grała lepiej i miała mnóstwo okazji, aby wygrać mecz, to gospodarze mieli więcej szczęścia. To spotkanie Moszczanka przegrała 3-2. Pierwszego gola w meczu w 21 minucie zdobyli gospodarze. W 38 minucie Moszczanka odrobiła stratę po golu Kacpra Przepióry. Radość z remisu nie trwała długo, bowiem w 46 minucie meczu gola na 2-1 strzelił Rafał Kudryk i dał gospodarzom prowadzenie. W 53 minucie spotkania Moszczanka znów wyrównała wynik po strzale z Rafała Jurusia z rzutu karnego. Wydawać by się mogło, że to Moszczanka zwycięży jednak piłka po mimo starań nie chciała wejść do bramki przeciwnika. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 69 minucie, kiedy to piłkę do bramki Moszczanki posłał Piotr Głąb. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-2 dla LKS Orzeł Wojnarowa.

Spotkanie 22 kolejki nie było też pozytywne dla Sokoła Staszkówki, który przegrał z 2-5 na swoim stadionie z LKS Olimpijczyk Racławice. Wynik w tym spotkaniu otworzył Bartosz Bochenek, który dał gospodarzom prowadzenie 1-0. Radość z wyniku trwała do 35 minuty i gola na remis 1-1 strzelił Adrian Nigbor. W 37 minucie Nigbor dołożył kolejną bramkę i goście zakończyli pierwszą połowę 1-2. W drugiej połowie Nigbor skompletował trzecią bramkę, strzelając w 55 minucie na 1-3. Sokół pomimo niekorzystnego wyniku nie odpuszczał co dało im drugą i ostatnią w tym meczu bramkę. W 57 minucie na 2-3 strzelił Adam Ochwat. Swoją wyższość w tym spotkaniu pokazali jednak goście, a swoją znakomitą formę Adrian Nigbor, który w 66 i 91 minucie zdobył kolejne bramki. Mecz Sokół zakończył porażką 2-5.

Na dzień dzisiejszy tj. 23 maja 2023 r. GKS Moszczanka Moszczenica utrzymuje 5 miejsce w tabeli mając na swoim koncie 42 punkty. Drużyna Sokoła Staszkówki jest na 8 pozycji, a na swoim koncie ma 34 punkty.