• |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 835

W Wielką Sobotę (16 kwietnia 2022) na stadionie w Staszkówce rozegrane zostały Derby pomiędzy LKS Sokół Staszkówka i GKS Moszczanka Moszczenica. Pełne emocji spotkanie zakończyło się remisem.

Trzeba przyznać, że w pierwszej połowie spotkanie zdecydowaną przewagą grali zawodnicy Sokoła Staszkówki, jednak to Moszczanka zdobyła pierwszą bramkę na 0-1. Szczęście zawodników z Moszczenicy nie trwało długo, bo Sokół zdobył bramkę wyrównującą na 1-1. Chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy Staszkówka wykorzystała błąd obrony Moszczanki i trafiła kolejnego gola kończąc pierwsze 45 minut wynikiem 2-1.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od strzelenia przez zawodników Sokoła Staszkówki kolejnych dwóch goli zapewniając sobie wysokie prowadzenie 4-1, jeden z nich to rzut karny podyktowany za to, że jeden z zawodników Sokoła odbił się od zawodnika Moszczanki, który stabilniej stał na nogach. Moszczanka mimo takiej straty nie odpuszczała, co zaowocowało golem na 4-2. Widać było, że zdobyta bramka dała zawodnikom z Moszczenicy zastrzyk siły do gry. Po chwili błąd w obronie popełnili obrońcy Staszkówki i trafili bramkę samobójczą. Wynik 4-3 dla Staszkówki.

Chwilę przed końcem spotkania GKS Moszczanka Moszczenica zdobywa kolejnego gola na 4-4 i przejmuje inicjatywę w grze. Przed końcowym gwizdkiem, Moszczanka rozegrała jeszcze kilka niebezpiecznych akcji jednak nie skutecznych. Czerwoną kartkę otrzymał też zawodnik ze Staszkówki, przez co jego drużyna ostatnie minuty kończyła grając w 10.

Dla zawodników Sokoła Staszkówki to spotkanie jest swego rodzaju porażką, gdyż mecz mogli wygrać wysoką przewagą. Trzeba przyznać, że piłka nożna bywa bardzo nieprzewidująca.