Moszczanka wysoko wygrywa, Staszkówka kończy przegraną.

• |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • OdsÅ‚on: 856

W miniony weekend 9 i 10 kwietnia 2022 rozegrane zostały kolejne mecze rundy wiosennej w A Klasie Gorlice-Nowy Sącz. Moszczanka wygrała spotkanie, Staszkówka poległa.

Po walkowerze z Wojnarową w sobotę 9 kwietnia GKS Moszczanka zagrała na wyjeździe mecz z drużyną LKS II Uście Gorlickie. W tym spotkaniu od samego początku było już widać kto rządzi na boisku, jednak pierwszy gol dla Moszczanki padł dopiero pod koniec pierwszej połowy. Rzut karny pewnie wykorzystał Artur Przybyłowicz. Jeszcze przed gwizdkiem na przerwę kolejnego gola dla Moszczanki zdobył Tomasz Augustyn, dając swojej drużynie prowadzenie 2-0.

Druga połowa rozpoczęła się również znaczną przewagą Moszczenicy. Najpierw gola zdobył Tomasz Augustyn, następnie kolejnego gola trafił Dariusz Krok. Szanse na zdobycie bramki mieli także gospodarze i wykorzystali ja zdobywając honorowego gola. Moszczance jednak było mało i podwyższenie znów podwyższył Dariusz Krok. Końcówka meczu to kolejny gol Moszczanki, którego tym razem zdobył Piotr Zięba. Trzeba przyznać, że wynik mógł być większy jednak bramkarz z Uścia Gorlickiego pokazał naprawdę dobrą formę i umiejętności.

Spotkanie pomiędzy LKS II Uście Gorlickie, a GKS Moszczanka Moszczenica zakończyło się wynikiem 1-6. Na konto Moszczanki trafiają bardzo cenne 3 punkty.

W niedzielę 10 kwietnia 2022 pierwszy mecz rundy wiosennej sezonu 2021/2022 rozegrała drużyna LKS Sokół Staszkówka, która poległa przegrywając 2-4 na swoim stadionie z Olimpijczykiem Racławice. Mecz należał do wyrównanych, jednak to klub z Racławic potrafił wykorzystać błędy rywala.

Goście jako pierwsi strzelili bramkę zapewniając sobie prowadzenie 1-0. Chwilę po tym wynik mógł być wyższy, jednak bramkarz Sokoła obronił rzut karny. Tutaj sprawdziło się powiedzenie, że niewykorzystane okazje się mszczą i gospodarze wyrównali spotkanie na 1-1.

Druga połowa rozpoczęła się od gola dla Racławic (wynik 2-1), jednak gospodarze zdołali wyrównać spotkanie na 2-2. Remis nie trwał zbyt długo, goście bardzo szybko wykorzystali błędy gospodarzy i zdobyli gola na 3-2. Po dwóch żółtych kartkach, sędzia pokazał czerwony kartonik dla Daniela Nosala z LKS Sokół Staszkówka i gospodarze musieli kończyć spotkanie w 10. Olimpijczyk wykorzystał przewagę i błędy rywala co zaowocowało kolejną bramką.

Już w najbliższą sobotę na stadionie w Staszkówce rozegrane zostaną derby pomiędzy LKS Sokół Staszkówka i GKS Moszczanka Moszczenica. Obydwie drużyny będą chciały za wszelką cenę wygrać to spotkanie, więc zapowiada się ciekawe widowisko. Pierwszy gwizdek o godzinie 13:00.