• |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • OdsÅ‚on: 1438

Mecze pomiędzy GKS Moszczanka a Sokołem Staszkówka od zawsze były pełne emocji i zaciętej rywalizacji, tak samo wyglądały derby rozegrane w minioną niedzielę (12 września 2021) na stadionie Moszczanki.

Tym razem to Moszczenica zwyciężyła derby wynikiem 2:0 zyskując kolejne bardzo cenne 3 punkty. To czwarte spotkanie od początku sezonu, które Moszczanka wygrywa.

Tym razem od pierwszych minut widać było, że ze znaczną przewagą grają zawodnicy Moszczanki, co nie podobało się przeciwnikom. Zawodnicy Sokoła, nie radząc sobie z Moszczanką postanowili zagrać nieco bardziej agresywnie co zaowocowało dwoma rzutami karnymi i czerwoną kartką. Sokół spotkanie kończył w 10 graczy.

Pierwsza bramka dla Moszczanki padła w pierwszej połowie (39 minuta), którą z rzutu karnego zdobył Tomasz Augustyn. Na przerwę drużyny zeszły z wynikiem 1:0 dla Moszczanki Moszczenicy.

Druga połowa również zaowocowała golem dla Moszczanki, którego w 89 minucie strzelił Piotr Zięba. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla GKS Moszczanka Moszczenica. Goli mogło być znacznie więcej, jednak sędzia nie uznał dwóch bramek gospodarzom, a Ci nie wykorzystali też jednego rzutu karnego.

Trzeba podkreślić, że świetną formą od początku sezonu może pochwalić się bramkarz Moszczanki Adrian Turek, który na swoim koncie ma mnóstwo świetnych interwencji i tylko jedną straconą bramkę.

Na dziś Moszczanka zajmuje 1 miejsce w tabeli mając na swoim koncie 12 punktów, 12 zdobytych bramek i tylko 1 bramkę straconą.

Sokół Staszkówka uplasował się na 8 pozycji z 4 punktami. (2 gole zdobyte i 2 goli straconych.

W najbliższą niedzielę o godzinie 11:00 Moszczanka rozegra kolejne spotkanie na swoim stadionie, a przeciwnikiem będzie Nafta Kryg.