• |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 335

W sobotę 22 maja 2021 rozegrane zostały kolejne mecze rundy wiosennej w gorlicko-sądeckiej A klasie. Tym razem Moszczanka mecz zakończyła remisem, a Sokół Staszkówka wygraną.

GKS Moszczanka Moszczenica na swoim stadionie podejmowała LKS Olimpijczyk Racławice. Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane, a gra Olimpijczyka bardzo ostra. Po pięknej akcji pierwszego gola w meczu wywalczyła Moszczanka Moszczenica, a autorem tej bramki był Sebastian Bochenek. Radość z wygranej 1:0 nie trwała długo, gdyż rywale bardzo szybko strzelili gola i pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W drugiej połowie bramkę dla Moszczanki zdobył Dariusz Krok oddając strzał z połowy boiska, tym samym ustawiając wynik 2:1. Zawodnicy Olimpijczyka bardzo szybko skonstruowali kolejną akcję i wyrównali spotkanie na 2:2. Pod koniec spotkania sędzia nie zauważył spalonego, co spowodowało, że Moszczanka straciła kolejną bramkę i zaczęła przegrywać 2:3.

GKS po raz kolejny zagrał do końca, a kolejnego gola dla Moszczanki zapewniającego remis 3:3 strzelił Mateusz Dziadzio. Po raz kolejny kibice jak i sama drużyna ma zastrzeżenia do umiejętności gorlickich arbitrów. Wszystko wskazuje na to, że do takiego poziomu sędziowania trzeba się przyzwyczaić.

Kolejny dobry mecz tego samego dnia rozegrali zawodnicy Sokoła Staszkówki, który wygrali spotkanie wyjazdowe z Ogniem Sękowa 3:2. Spotkanie dla Staszkówki nie rozpoczęło się najlepiej, gdyż po błędzie zawodników w 2 minucie stracili bramkę i zaczęli przegrywać 1:0. Mimo wszystko stratę udało się bardzo szybko odrobić gola dla Staszkówki zdobył Daniel Nosal. Tuż przed przerwą na bramkę Sękowej strzał oddał Adam Ochwat, piłka jednak odbiła się od słupka, lecz dobił ją Daniel Nosa zapewniając swojej drużynie wynik 2:1.

Po dwóch minutach drugiej połowy Sokół stracił kolejną bramkę i wynik spotkania to 2:2. Gra była zacięta, a sytuacji podbramkowych zawodnicy ze Staszkówki mieli bardzo dużo. Kolejną bramkę dla Sokoła zdobył Daniel Nosal, zapewniając drużynie przewagę wynikiem 3:2. Niestety w 82 minucie spotkania kontuzji doznał golkiper Sokoła Paweł Jamrozy, a na jego miejsce wszedł Daniel Nosal. Mimo kontuzji bramkarza, zawodnikom ze Staszkówki udało się utrzymać wynik 3:2 do końca spotkania.

Na dzień dzisiejszy Sokół Staszkówka zajmuje 2 miejsce w tabeli mając na swoim koncie 35 punktów. Moszczanka Moszczenica uplasowała się na 10 pozycji z 17 punktami na swoim koncie.