Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Klimatyzacja domowa na letnie upały

  • Dodano: poniedziałek, 07 wrzesień 2020 08:45
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 326

W Polsce letnie miesiące z roku na rok stają się co raz cieplejsze. Aby zapewnić sobie komfortowe warunki wiele osób decyduje się na montaż domowej instalacji klimatyzacji. Sprawdź dlaczego warto zainwestować w domową klimatyzację.

 

Gdy na zewnątrz panują upały, dzięki sprawnie funkcjonującej klimatyzacji w mieszkaniu panuje przyjemny chłód. Możliwość optymalnego dopasowania temperatury powietrza ma wpływ na naszą efektywność oraz sprzyja odpoczynkowi. Niższa temperatura ma także ogromny wpływ na jakość nocnego wypoczynku. Dawniej na montaż tego typu systemów mogły sobie pozwolić przede wszystkim duże firmy i zakłady produkcyjne, obecnie w wielu polskich domach klimatyzacja to już w zasadzie standard. Jakie jeszcze udogodnienia oferują systemy klimatyzacji?

 

Klimatyzatory wyższej klasy posiadają także dodatkowe funkcje:
– jonizacja powietrza
– funkcja podgrzewania powietrza
– regulacja wilgotności
– likwidacja alergenów
– usuwanie cząstek stałych (smog)
– możliwość sterowania ze smartfona

 

Klimatyzator dostarcza do pomieszczenia, w którym się znajduje świeże powietrze, które następnie poddaje kontrolowanej 'obróbce'. Dzięki funkcjom jonizacji oraz oczyszczania powietrza powietrze w domu staje się zdrowsze, co ogromnie zyskuje na znaczeniu w przypadku osób borykającym się z chorobami układu oddechowego (np. astma) oraz w przypadku mieszkań w dużych miastach, gdzie występuje problem smogu.

 

Klimatyzacja domowa – montaż oraz ceny
System typowej klimatyzacji domowej składa się z dwóch elementów – jednostki wewnętrznej oraz jednostki zewnętrznej (skraplacz). Klimatyzator montuje się zazwyczaj w pobliżu ściany zewnętrznej pod sufitem, natomiast jednostkę zewnętrzną montuje się albo na balkonie (moduł stoi na nóżkach) albo na elewacji. Oba elementy są ze sobą połączone rurami oraz przewodami elektrycznymi, które pozwalają wygodnie sterować instalacją. Jak możemy dowiedzieć się ze strony dystrybutora klimatyzacji Thermotronic we Wrocławiu najtańsze klimatyzatory można zakupić za ok. 2/3 tysięcy złotych. Oczywiście należy pamiętać o doliczeniu także kosztu usługi montażu systemu w swoim mieszkaniu. Systemy takich renomowanych marek jak Mitsubishi czy Samsung są nieco droższe. Cena klimatyzatora w dużej mierze zależy także od wbudowanych dodatkowych funkcji (np., wi-fi, oczyszczanie powietrza, itp.).

 

Bardzo przydatną funkcją występującą w wielu modelach klimatyzatorów jest funkcja ogrzewania. Klimatyzator dostarcza do pomieszczenie powietrze o zadanej, podwyższonej temperaturze. Takie rozwiązanie jest bardzo przydatne w okresach, gdy temperatura na zewnątrz nie co spada, ale nie na tyle by sensowne było uruchamianie instalacji centralnego ogrzewania. Ogrzewanie nadmuchowe realizowane przez klimatyzator jest bardzo efektywne i stosunkowo niedrogie. Wybierając firmę do montażu systemu klimatyzacji warto wybierać takie, które jednocześnie świadczą usługi serwisowe i mogą to potwierdzić odpowiednimi certyfikatami z odbytych szkoleń.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

dlaczego ten drugi klub HDK z naszej wsi nie promował akcji organizowanej przez osp? z tego co pamię...
safsaffa skomentował artykuł Derby wygrywa Sokół Staszkówka
lepsi wygrali a kibice moszczanki to skandal
Tadeusz skomentował artykuł Dożynki Gminne w Moszczenicy 2022
Alex nic nie mam do oddawania krwi bo to jest wielkie dobro, ale siać nienawiść i olewać innych to n...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM