Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Dywan – dlaczego warto go mieć

  • Dodano: poniedziałek, 07 wrzesień 2020 08:41
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 202

Wiele osób pragnących dokonać zmian w aranżacji swojego mieszkania zastanawia się nad zakupem dywanu lub wykładziny dywanowe. Jakie korzyści niesie ze sobą zastosowanie ładnie dopasowanego dywanu?

 

Dywany jako elementy wyposażenia wnętrz towarzyszą ludzkości od setek, a nawet tysięcy lat. Pierwotnie wykorzystywane były przede wszystkim ze względów praktycznych. Tkane z wełny czy sukna stanowiły dodatkową izolację podłogi oraz ścian. Jednocześnie znakomicie sprawdzały się jako jeden z podstawowych elementów wyposażenia domów, mieszkań czy namiotów mieszkalnych (w przypadku społeczeństw mieszkających w namiotach). Obecnie kupując dywan lub wykładzinę myślimy przede wszystkim o ich walorach wizualnych.

 

Korzyści z zastosowania dywanu
Najaczęście kupowane są dywany o stosunkowo dużej powierzchni. Do najpopularniejszych rozmiarów należą:
– dywany 200x300
– dywany 160x220
– dywany 300x400
– dywany 250x350
– dywany 200x250.

 

Jak nietrudno zatem zauważyć, najczęściej faktycznie wykorzystujemy dywany sporych rozmiarów. To właśnie między innymi duża powierzchnia dywanu sprawia, że staje się on istotnym elementem wyposażenia wnętrza, dlatego do jego wyboru na ogół podchodzimy bardzo starannie. Jeśli zdecydujemy się na mocny, dominujący wzór, wtedy dywan niewąpliwie zdominuje aranżację wnętrza stająć się jej głównym bohaterem. Z drugiej strony dywan o subtelnych, nieprzyciągających uwagi dekorach może stanowić wspaniałe tło dla innych elementów dekoracyjnych i użytkowych. Niewątpliwie dywan pozwala wypełnić, ocieplić wizualnie wnętrze, dzięki czemu staje się ono jeszcze bardziej spersonalizowane według naszych wizualnych upodobań. Dobrze dobrany dywan lub wykładzina bardzo dobrze sprawdzi się w tych wnętrzach, w których na ogół jest bardziej pusto, czyli np. korytarzach czy przedpokojach i przedsionkach. Są to pomieszczenia zaprojektowane głównie z myślą po prostu przechodzenia przez nie, przez co na ogół są ubogie w funkcjonale elementy wyposażenia, wzorzyste dywany znakomicie wypełnią tę przestrzeń, sprawiając, że wnętrze będzie bardziej atrakcyjne dla oczu i przytulniejsze.

 

Dywan warto zastosować wszędzie tam, gdzie brak wyrazu, czuć aranżacyjną pustkę. Nawet niewielki dywanik może wypełnić tę niewykorzystaną przestrzeń nadając jej większej wagi. Niewątpliwie dywan jest tym wizualnym dodatkiem, który pozwala mocno spersonalizować aranżację wnętrza. Możemy bowiem wybierać w ogromnej różnorodności wzornictwa, przeszukując stacjonarne czy internetowe sklepy z dywanami możemy dobrać dywan ściśle dopasowany do naszych wizualnych upodobań. Może to dotyczyć odpowiedniego stylu, koloru, ale również materiału – możemy wybierać wśród różnorodnych materiałów naturalnych oraz syntetycznych.

 

Dodatkowo warto wspomnieć także o tym, że dywan w zależności od wysokości i gęstości runa stanowi także dodatkową izolację akustyczną co zawsze ma znaczenie w blokach mieszkalnych. Duży dywan o gęstym runie poprawia także akustykę wnętrza, co niewątpliwie docenią fani dobrego brzmienia.

 

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM