Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Zaprojektuj swoją wymarzoną kuchnię – meble na wymiar

  • Dodano: poniedziałek, 07 wrzesień 2020 08:25
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 59

Stoisz przed decyzjami dotyczącymi aranżacji kuchni? Co warto wziąć pod uwagę projektując kuchnię? Dlaczego meble kuchenne na wymiar będą doskonałym wyborem?

 

Kuchnia to dla wielu najważniejsze miejsce w domu. Jeśli podzielasz tą opinię i należysz do osób, które lubią gotować, a członkowie twojej rodziny pierwsze kroki po powrocie do domu kierują właśnie do kuchni, to powinieneś starannie przemyśleć projekt kuchni. Kuchnia musi być funkcjonalna, dostosowana do potrzeb rodziny i starannie zaaranżowana.

 

Od czego zacząć?
Oczywiście najważniejsze miejsce w kuchni zajmują meble – zajmują najwięcej przestrzeni i to one łączą w sobie wiele funkcji: przestrzeń roboczą, miejsce do zmywania naczyń, przechowywanie, miejsce do gotowania, pieczenia itd. Dlatego projekt kuchni warto zacząć od wyboru zabudowy kuchennej. Aby jednak móc optymalnie dobrać meble należy zastanowić się nad kilkoma kwestiami.

 

Dlaczego meble na wymiar?
W wielu sieciówkach mamy dostęp do gotowych mebli modułowych. Jest to praktyczne rozwiązanie, bardzo wygodne i szybkie. Ale czy na pewno będzie odpowiednie dla Ciebie? Dlaczego wiele osób decyduje się jednak na meble pod zabudowę?
Każda kuchnia jest inna. Kuchnie różnią się powierzchnią, układem i wysokością pomieszczenia, rozmieszczeniem i wysokością okien i drzwi, rozmieszczeniem kanałów wentylacyjnych i kominowych, a także innymi detalami. Czasem naprawdę trudno jest zabudować modułowymi meblami niestandardową kuchnię. A jeśli to zrobimy, to na przykład meble nie będą na całej szerokości ściany.
Kolejna kwestia związana z meblami modułowymi jest bardzo oczywista – kuszą ceną, ale nie są zbyt dobrej jakości. W praktyce może się okazać, że meble już po kilku latach będzie trzeba wymienić, co znacznie zwiększy koszty związane z remontem kuchni. Natomiast wybierając meble na zamówienie mamy pełną kontrolę nad jakością poszczególnych elementów – możemy zdecydować się na droższe i lepsze jakościowo płyty czy laminat, a tańsze uchwyty i zawiasy.

 

 

Jak znaleźć dobrego producenta mebli kuchennych?
Na rynku pojawia się co raz więcej firm oferujących meble na wymiar. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową na przykład frazę: „kuchnie na wymiar Lublin”, by się przekonać jak wiele jest firm oferujących tego typu usługi. Podjęcie decyzji dotyczącej wyboru producenta może nie być łatwe. Wiele osób decyduje się na małe, często rodzinne firmy. W takich zakładach przykłada się większą wagę do indywidualnego podejścia do klienta i poświęca się mu więcej czasu. Warto skorzystać z doświadczenia innych osób – można poczytać opinie zamieszczone w sieci lub skorzystać z usług firm poleconych przez znajomych.


Co wziąć pod uwagę wybierając meble kuchenne?
Wybór mebli pod zabudowę nie jest łatwy. Trzeba podjąć dziesiątki decyzji dotyczących dekoru, kierunku ułożenia słoi na, ilości i rodzaju półek, wysokości blatu, koloru blatu, wyglądu uchwytów, jakości materiału itd. Lista zdaje się nie mieć końca. Jeśli decydujemy się na meble modułowe, to zdecydowanie ułatwiamy sobie zadanie, ale pamiętajmy, że wówczas meble nie będą w 100% odpowiadać naszym potrzebom i upodobaniom.
Jeśli zdecydujesz się na meble pod wymiar będziesz mógł skorzystać z pomocy projektanta wnętrz. Pomoże Ci on przemyśleć projekt kuchni oraz twoje potrzeby. Pomoc okazuje się nieoceniona, szczególnie, kiedy projektujesz meble do kuchni po raz pierwszy. Aby meble spełniały swoją rolę należy wziąć pod uwagę wiele czynników, na przykład: ilość i rodzaj sprzętów AGD, ilość potrzebnego miejsca do przechowywania produktów spożywczych, rozmieszczenie szafek itd. Jeśli kuchnia jest duża to może nie będziemy potrzebować szafek wiszących? Jeśli planujemy zmywarkę to czy duży zlewozmywak będzie konieczny? Czy lodówka będzie w zabudowie czy wolno stojąca? Piekarnik chcemy umieścić w słupku razem z mikrofalą, czy tradycyjnie pod kuchenką gazową lub płytą indukcyjną? Czy dekor mebli będzie pasować do płytek lub szklanej zabudowy pomiędzy szafkami stojącymi a wiszącymi? Takich pytań jest wiele. Jeżeli cierpliwie przez nie przebrniemy to możemy mieć pewność, że kuchnia będzie „skrojona na naszą miarę”.

 


Źródło zdjęcia: https://binglass.pl

 

Kuchnia to serce domu – zaplanuj ją tak, by każdy domownik czuł się w niej jak najlepiej i by spełniała wszystkie Wasze oczekiwania. Może się okazać, że meble na wymiar będą stanowiły zasadniczą część planu.

 

 

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM