Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Prywatny akademik – złoty środek dla studentów

  • Dodano: piątek, 28 sierpień 2020 09:52
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 154

Poszukiwanie pokoju studenckiego w przypadku stancji nie zawsze kończy się oczekiwanym rezultatem.

 

Jakie inne rozwiązania mają zatem ci chcący uzyskać dyplom ukończenia studiów wyższych?  Część osób decyduje się na akademickie domy studenckie, niemniej ta opcja coraz rzadziej jest wybierana przez samych studentów. Inaczej wygląda to jednak w przypadku akademików prywatnych, o których więcej w artykule poniżej, zapraszamy!

Prostota załatwienia sobie pokoju

Informacje na temat tego, w jaki sposób przydzielane są kwatery w przypadku akademickich domów studenckich, można odnaleźć w treści uczelnianego regulaminu. Gdy jednak się z nimi zapoznamy, z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzimy, że są one zdecydowanie zbyt skomplikowane. Oprócz kwestii formalnych należy również pamiętać, że priorytetem w przypadku pokoi wieloosobowych objęci są ludzie wychowujący dzieci, cierpiący z powodów zdrowotnych, uniemożliwiających swobodne poruszanie się i studenci z wymian zagranicznych.

Prywatne akademiki minimalizują liczbę procedur i w przypadku kwater ograniczają się do kryterium kolejności zgłoszeń. Studentowi, któremu udało się otrzymać pokój, nie pozostaje nic innego, jak wykonać podpis na odpowiednim dokumencie umowy.

Wybór

Prywatny akademik cechuje się tym, że oferuje swoim klientom (czyli studentom właśnie) możliwość wyboru kwatery. To sprawia, że do dyspozycji jest zarówno dostateczna ilość pokoi jedno, jak i wieloosobowych. Dlaczego jest to tak ważna kwestia? Tradycyjne akademiki stawiają przede wszystkim na pokoje kilkuosobowe, aby maksymalnie wypełnić posiadaną przestrzeń, ale to odbija się negatywnie właśnie wśród osób, którym ten wariant mieszkania nie jest po drodze.

Jakość

Ciężko jest porównywać jakość kwater w tradycyjnych akademikach do nowo wyremontowanych mieszkań prywatnych. Właścicielom nieruchomości pozwala to na zawyżanie cen za wynajem i przekłamywanie faktów na zamieszczonych zdjęciach oferty. Wybierając zaś prywatny akademik, nie czeka nas rozczarowanie, bo projekt każdego pokoju łączy w sobie funkcjonalność i estetykę wykonania. Oprócz pełnego wyposażenia, najemcy mogą liczyć również na różne udogodnienia, takie jak telewizory z konsolami, sale fitness itp.

Podsumowanie

Przeprowadzka do prywatnego akademika przyniesie wiele korzyści na konto studenta. Są one coraz popularniejsze w Polsce, więc jeśli tylko tego typu obiekty pojawiają się w Twoim mieście, to warto się nimi jak najszybciej zainteresować!

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM