Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA
Hudzik GÓRA

Zalety jeżdżenia na gaz

  • Dodano: niedziela, 23 sierpień 2020 19:01
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 62

Jeśli zastanawiasz się nad instalacją instalacji gazowej w swoim aucie, to zapewne interesują cię wszelkie informacje na temat zalet takiego rozwiązania. W tym artykule pokrótce przedstawiamy podstawowe zalety instalacji gazowych w samochodach.

 

W Polsce instalacje na gaz lpg w autach są bardzo popularne. Wynika to przede wszystkim ze względów ekologicznych. Jeżdżenie na gazie jest po prostu najtańsze w zestawieniu z benzyną czy olejem napędowym. Jednocześnie gaz jako paliwo jest w naszym kraju bardzo łatwo dostępne. To prawda, że sam koszt instalacji gazowej nie jest mały, oscyluje zazwyczaj w granicach 2 do 4 tysięcy złotych oczywiście w zależności od stopnia zaawansowania systemu paliwowego oraz komputerowego w danym aucie. Niemniej jeśli ktoś dużo podróżuje swoim samochodem ta inwestycja bardzo szybko się zwraca bowiem koszty podróży zmniejszają się w porównaniu z jazdą na oleju opałowym nawet o jedną trzecią. To całkiem sporo.

 

Ekologiczne paliwo

Ogromnym atutem jeżdżenia na gaz jest dbanie o środowisko naturalne, bowiem podczas spalania gazu lpg wytwarzanych jest na prawdę niewiele tzw. gazów cieplarnianych. W niektórych wielkich miastach Europy już wprowadzono strefy, w których wolno poruszać się tylko autami zasilanymi gazem. W dobie wdrażania co raz to ostrzejrzych norm międzynarodowych w zakresie emisji spalin sprawa ekologicznego spalania staje się co raz bardziej istotna. Podczas spalania gazu uwalnianych jest stosunkowo niewiele dwutlenku węgla oraz tlenków azotu. Ma to więc także korzystyny wpływ na jakość powietrza w dużych miastach oraz pozwala niwelować poziom smogu. Przy omawianiu kwestii norm spalin warto wspomnieć o tym, że w spalaniu gazu nie są wytwarzane bardzo toksyczne tlenki azotu przyczyniające się do powstawania smogu oraz kwaśnych deszczy.

 

Wielu specjalistów jest zdania, że kraje powinny wprowadzać nawet ulgi dla osób korzystających z instalacji gazowych w swoich samochodach, ponieważ masowe przejście na ten rodzaj paliwa miało by korzystny wpływ na jakość powietrza.

 

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o 'zagazowaniu' auta wiele osób powstrzymuje jeszcze niepewność, czy na nowym paliwie auto nie będzie miało mniejszej mocy. Kiedyś zapewne takie obawy były uzasadnione, niemniej obecnie przy co raz to kolejnych ulepszeniach w technologii tego typu instalacji są już bezpodstawne. Na gaz są także zasilane auta sportowe, które przecież muszą się charakteryzować wyśrubowanymi osiągami. Wielu producentów aut oferuje już modele z wmontowanymi fabrycznie instalacjami LPG. Aby nie stracić na mocy istotne jest jedynie dokładne zamontowanie i wyregulowanie prawidłowej instalacji gazowej. By mieć pewność, że usługa została przeprowadzona na należytym poziomie warto przed i po jej wykonaniu wykonać testy w hamowni, by móc potem porównać wyniki ze zwróceniem szczególnej uwagi nie tylko na krzywą mocy, ale także na moment obrotowy silnika.

 

Artykuł opracowany przy współpracy z serwisem Autogratis – Autogaz Lublin.

 

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM