Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Kosmetyki naturalne – dlaczego warto?

  • Dodano: piątek, 03 lipiec 2020 08:39
  • |
  • Autor: Sponsorowany
  • |
  • Odsłon: 76

Któż z nas nie lubi stosować różnych kosmetyków? Korzystamy z nich, żeby zadbać o higienę całego ciała, stosujemy je także w celu zachowania zdrowej skóry, włosów, cery, paznokci, itp. Wiele osób decyduje się na korzystanie tylko z naturalnych kosmetyków, dlaczego?

 

W ostatnich latach bycie eko staje się po prostu modne. W naszym kraju co raz więcej przykłada się wagi do korzystania z ekologicznych środków higieny osobistej, ekologicznego odżywiania oraz ogólnie wykorzystywania w codziennym życiu produktów pochodzenia naturalnego, wytworzonych jednocześnie z dbałością o ekologię. Rynek kosmetyków naturalnych stale się powiększa, powstają co raz to kolejne wytwórnie kosmetyków bioorganicznych, wolnych od syntetycznych substancji. Jakich związków chemicznych na ogół nie znajdziemy w kosmetykach naturalnych? Kilka z nich wymieniamy poniżej:
– barwniki – środki, które służą tylko i wyłącznie temu, by podrasować wygląd kosmetyków, lubimy używać kolorowych, ładnych kosmetyków, ale niestety trzeba mieć świadomość, że barwniki w kosmetykach są przecież całkowicie zbędne, a czasem nawet szkodliwe, za szczególnie niebezpieczne uważa się te stosowane w farbach do włosów,
– konserwanty – związki chemiczne stosowane w celu wydłużenia czasu, w którym substancja jest zdatna do użycia, stosuje się ich najróżniejsze rodzaje, część z nich wykazuje niestety działanie alergizujące, a nawet rakotwórcze,
– substancje powodujące powstawanie piany – środki stosowane po to, by kosmetyki przyjemnie się pieniły, służy to tylko po to, abyśmy mieli lepsze wrażenia podcza stosowania kosmetyku
– aromaty chemiczne – dodawane oczywiście po to, by kosmetyk chemiczny ładnie pachniał, to także właściwość, która z praktycznego punktu widzenia jest w zasadzie zbędna,

 

Zastanawiając się nad celowością stosowania w kosmetykach określonych substancji łatwo dojść do wniosku, że na prawdę wiele z nich wykorzystuje się tylko po to, aby milej się z nich korzystało. Jak nie trudno się domyśleć stoi najczęściej za tym marketing w najczystszej postaci. Dla wielkich koncernów najważniejsze jest przecież to, by ich produkty dobrze się sprzedawały. W przypadku kosmetyków naturalnych nadrzędny cel się zmienia – podstawowym celem jest wytworzenie w pełni naturalnego produktu – chęć podwyższenia sprzedaży nie może się odbywać kosztem naturalności składu.


Naturalne kosmetyki możesz kupić w sklepie internetowym Icolway.pl.

 

Kupując naturalne kosmetyki mamy możliwość korzystać z produktów, które nie zawierają podejrzanych substancji chemicznych. Dzięki temu możemy zapewnić bezpieczeństwo i dbałość o zdrowie swoje oraz swoich najbliższych.

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM