Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Dodatki do domu, które zrobisz na drutach

  • Dodano: środa, 25 marzec 2020 11:51
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 336

Ozdoby z włóczki dodają wnętrzom niezwykłej przytulności. Prezentują się szczególnie wyjątkowo, gdy wykona się je własnoręcznie na drutach. Poniżej znajdziesz łatwe instrukcje, dzięki którym stworzysz piękne dodatki do domu.

 

Koc z zygzakiem

Aby wykonać to akcesorium, należy przygotować druty z żyłką nr 4,5 oraz włóczkę Opus Benia w kolorach granatowym, chabrowym, jeansowym, stalowym, popielatym, beżowym, rudym i musztardowym, po 50 g każdej barwy. Można zaopatrzyć się w nie, odwiedzając dobry sklep z włóczkami. Na druty nabiera się 222 o. koloru granatowego. Przerabia się ściągacz ściegiem francuskim (przer. 2 rzędy na prawo). Dalej przer. 3 o. ściegiem francuskim, a potem schematem A1 (18 o.p. na prawej  stronie, na prawo na lewej, przer. 2 razy oczko na prawo, 6. o.p. na prawej stronie, na prawo na lewej, 2 o. razem na prawo, zdjąć 1 o. jak do przerobienia na prawo, 1 o.p., przełożyć oczko zdjęte nad przełożonym oczkiem, 6 o. na prawej stronie robótki, na prawo na lewej stronie i przer. 2 razy to samo oczko na prawo) ponad 216 o.

Zakańcza się przerabiając 3 o. ściegiem francuskim. Dalej przerabiać wg schematu A1. Przerabiać paski – 7 cm każdym kolorem. Gdy paski zostaną przerobione 2 razy na wysokość, przer. 1 ściągacz francuski kolorem granatowym i zakończyć.

 

Wełniane ocieplacze na szklanki i kubki

Osłonki z włóczki będą miały wymiary 8,5 cm na szklankę o obwodzie 20 cm i 10 na naczynie o obwodzie 22cm. Aby je zrobić, trzeba przygotować druty proste nr 3. oraz włóczki Merino Royal wrzosowej i popielatej, po 50-50 g każdej z włóczek. Potrzebne materiały ma w swojej ofercie sklep internetowy z włóczkami znajdujący się pod adresem https://zamotane.pl.

Na drutach przerabia się 19-23 o. (w zależności od wykonywanego rozmiaru). Następnie przerabia się 1 ściągacz francuski (2 rzędy przer. na prawo). Dalej przer. ściegiem angielskim (oczkami podwójnymi, rz. 1 na lewej stronie wszystkie o. na lewo, rz. 2 na prawej stronie 1 o. prawe, 1 o. lewe, 1 o. prawe wkłuwając drut pod następne oczko, powtarzać aż zostaną 2 oczka, 1 o. prawe i 1 o. lewe, rz. 3 na lewej stronie 1 o. prawe, 1 o. podwójne prawe, 1 o. lewe, powtarzać, aż zostaną 2 o., 1 podwójne lewe i 1 o. prawe, powtarzać rzędy 2 i 3). Przerabiać tak samo, aż długość robótki wyniesie 17-19 cm. Dopasować, by ostatni rząd był na lewej stronie robótki. Przerobić 1 rz. na prawo na prawej stronie, a dalej 1 ściągacz francuski. W następnym rzędzie oczka zamyka się na prawo. Pierwszy rząd zszyć z ostatnim. Odciągnąć i wrobić nitkę.

 

Dywan z frędzlami

Do wykonania dywanu, trzeba przygotować druty z żyłką nr 7 oraz włóczkę Superlana Midi w kilku kolorach – 250 g m. beżowej, 100 g ecru, 100 g m. popielatej, 100 g m. granatowej, 50 g m. brązowej i 50 g beżowej. Wszystkie powinien oferować dobrze zaopatrzony sklep z włóczkami.

Na drutach przerabia się 58 o. nitkami z paska nr 1 (1 nitka m. beż + 2 nitki ecru + 1 nitka brązowej + 1 nitka beżowej). Przer. 15 rz. na prawo, 3 rz. na lewo. Dalej przer. nitkami paska 2 (1 nitka granatowa + 2 nitki m. beżowej + 1 nitka ecru + 1 nitka beżowej + 1 nitka popielatej). Przer. 15 rz. na prawo i 3 rz. na lewo. Powtarzać paski na przemian. Wrobić wszystkie nitki. Przewlec frędzle wzdłuż krótszych boków. Aby zrobić każdy z nich, trzeba odciąć 11 nitek o dł. 50 cm w kolorze m. beż. Złożyć je na pół i przewlec przez 1 oczko krótszego boku. Końce nitek przełożyć przez pętelkę i zacisnąć. Równomiernie rozmieścić 12 frędzelków wzdłuż każdego krótszego boku. Rozdzielić frędzle i połowę jednego związać z połową następnego. Powtarzać, aż powstaną kwadraty i wyrównać frędzle.

Włóczkowe dodatki do domu nadadzą każdemu wnętrzu niepowtarzalny, przytulny charakter. Kolory motków podane wyżej są orientacyjne. Można dowolnie je modyfikować, by dopasować akcesoria do wystroju wnętrza. Wszystkie materiały uda się kupić, odwiedzając sklep internetowy z włóczkami. Takie miejsca są najlepiej zaopatrzone, choć można też udać się do stacjonarnej pasmanterii.

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM