Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Dieta ketogeniczna prostą drogą do zmniejszenia wagi

  • Dodano: wtorek, 10 marzec 2020 08:50
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 515

Dieta ketogeniczna w ciągu ostatnich kilku lat zebrała spore grono oddanych fanów. Miliony zadowolonych osób gwarantują szybko ubywające kilogramy, ale również lepszą pracę mózgu oraz energię przez cały dzień. Na czym polega fenomen tej diety i od czego należy zacząć, żeby szybko ujrzeć pierwsze efekty?1. Czym jest dieta ketogeniczna?
2. Zalety diety keto.
3. Jak zacząć?
4. Efekty diety ketogenicznej.Należy pamiętać, że praktycznie każda dieta wiąże się z niemałymi zmianami dla naszych organizmów, dlatego przed ich rozpoczęciem należy szczegółowo zapoznać się z jej efektami. Na pewno przydatna będzie również konsultacja z lekarzem lub dietetykiem, którzy, zwłaszcza przy przewlekłych chorobach lub ciąży, odpowiednio dopasują nam daną dietę. Nie inaczej jest w przypadku diety ketogenicznej: kobiety w ciąży, cukrzycy oraz nadciśnieniowcy powinni udać się do specjalisty przed wejściem w ketozę.Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna polega na znacznym ograniczeniu węglowodanów, czyli finalnie cukrów, dzięki czemu organizm rozpoczyna masową produkcję ketonów. Ketony zasilają mózg, będąc alternatywą dla glukozy, bardzo pozytywnie na niego wpływając. Osiągając stan ketozy, czujemy większą energię oraz motywację do działania. Organizm wszystkie siły skupia na czerpaniu mocy ze spalania tłuszczu, dzięki czemu bardzo łatwo pozbywamy się zbędnych kilogramów, jednocześnie nie czując głodu.Zalety diety keto

Oprócz redukcji wagi ciała, a także większej energii, dieta ketogeniczna potrafi nawet cofnąć cukrzycę typu 2. Znacznie zmniejszenie poziomu insuliny pozytywnie wpłynie na zdrowie osób cierpiących na tę dolegliwość. Ketony mają również pozytywny wpływ na nasze skupienie oraz wytrzymałość fizyczną.Jak zacząć?

Zapewne pierwszym i jednocześnie najważniejszym krokiem jest ograniczenie spożywanych węglowodanów (do mniej więcej 20 g dziennie) oraz białka (ok. 1,5 g na 1 kg masy ciała). Zamiast nich należy spożywać większą ilość tłuszczów zawartych, między innymi, w mięsie, maśle czy orzechach. Pamiętajmy, że to właśnie tłuszcze mają być naszym głównym źródłem energii.


Zmniejszając spożycie węglowodanów, zmniejszamy również ilość zatrzymywanej wody w organizmie, dlatego koniecznie musimy pić dużo wody, nie chcąc się odwodnić. Dobrym pomysłem są również elektrolity.Efekty działania diety ketogenicznej

Na wyżej opisane efekty diety ketogenicznej nie będziemy musieli długo czekać. Należy jednak pamiętać o tzw. okresie przejściowym, w którym mogą nas czekać takie objawy jak większa irytacja, senność, bóle głowy czy brak koncentracji. Nie można się zniechęcać, bo już tylko krok dzieli nas od upragnionych efektów.

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM