Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA
Hudzik GÓRA

Liceum dla dorosłych – wykształcenie średnie dostępne dla każdego

  • Dodano: wtorek, 05 listopad 2019 13:42
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 414

Ukończenie szkoły średniej pozwala na uzyskanie atrakcyjnej, dobrze płatnej pracy. Osoby po 18. roku życia, które posiadają tylko wykształcenie podstawowe, mogą skorzystać z ofert liceów dla dorosłych. Co warto wiedzieć o takiej formie kształcenia?

Liceum dla dorosłych - https://faber.edu.pl/ to specjalna propozycja dla osób pełnoletnich, które chciałyby uzupełnić swoje braki w wykształceniu, a także zaliczyć egzamin maturalny. Jak odbywają się zajęcia w takich szkołach? Kto może się do nich zapisać? Jak wybrać najlepszą szkołę?

Liceum dla dorosłych – nauka bez przeszkód

Szkoły takie jak liceum dla dorosłych Kraków, a także w innych miejscowościach w Polsce pozwalają na rozpoczęcie nauki każdej osobie dorosłej, która chciałaby uzyskać wykształcenie średnie. Nauka w szkole tego rodzaju możliwa jest także bez rezygnacji z pracy oraz z innych codziennych obowiązków. Zajęcia odbywają się wówczas w trybie zaocznym, średnio co około 2 tygodnie, zgodnie z programem nauczania MEN. Całkowity czas trwania nauki w szkole tego rodzaju to 3 lata. Co ważne, szkoły organizujące zajęcia nie pobierają od uczniów opłat – nauka jest bezpłatna. Zajęcia mogą zakończyć się podejściem do egzaminu maturalnego oraz uzyskaniem świadectwa dojrzałości.

Liceum dla dorosłych – kto może skorzystać z tej oferty?

Liceum dla dorosłych pozwala na rozpoczęcie kształcenia praktycznie każdej osobie, która posiada wykształcenie podstawowe lub gimnazjalne. Również to oferta przeznaczona dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych. Aby rozpocząć kształcenie, należy złożyć dokumenty w wyznaczonym terminie, dołączając do nich zdjęcia. Rekrutacja odbywa się bez potrzeby uczestniczenia w egzaminach wstępnych, dlatego też o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń – warto się spieszyć! Po zakończeniu nauki można kształcić się dalej, na przykład wybrać studia wyższe lub może być to szkoła policealna Kraków ma dla absolwentów liceów dla dorosłych wiele atrakcyjnych propozycji. Aktualne informacje dotyczące ofert liceów dla dorosłych można znaleźć on-line na stronach WWW szkół.

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM