Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA
Mężyk Budownictwo

Biuro w stylu loft - jak je urządzić?

  • Dodano: środa, 25 wrzesień 2019 10:22
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 562

Współcześnie biura stają się coraz bardziej modernistyczne. Skończyły się czasy, w których przypominały te rodem z serialu The Office. Ze względu na funkcję reprezentacyjną, którą pełni każde biuro bez wyjątku, powinno nam zależeć na jego odpowiednim wyglądzie. Popularnym motywem są aktualnie wnętrza w stylu loft, a dlaczego by nie spróbować urządzić biura w takim właśnie charakterze?

 

Metal, drewno, kamień, szkło

Styl loft, znany także jako styl przemysłowy, czy industrialny wywodzi się ze starych opuszczonych fabryk, które zaczęto przerabiać najpierw na pracownie artystyczne, a następnie na luksusowe wnętrza. Charakteryzuje się on między innymi wykorzystaniem elementów metalowych, drewnianych, szklanych, kamiennych, czy betonowych. Żeby zaaranżować biuro w stylu loft, trzeba będzie zainwestować w atrakcyjne meble, które będą łączyły lekką ekstrawagancję z prostotą i funkcjonalnością. Podstawowym elementem gabinetu są oczywiście fotele biurowe oraz krzesła, które też mogą być zaprojektowane w sposób nieszablonowy. Wyjątkowe ciekawe propozycje widzieliśmy na: https://duncan.com.pl/fotele-i-krzesla-biurowe/. Krzesła biurowe z elementami metalu i drewna to nasz faworyt!

 

Otwarta przestrzeń i prostota

Czego nie cierpią loftowe wnętrza? Zbędnych mebli, zagracenia i wszelkiego chaosu. Styl industrialny uwielbia za to duże przestrzenie i oczywiście prostotę. W biurach często wykorzystuje się open space’y, także i tutaj nie warto z tego rezygnować, jednak należy pamiętać o tym, żeby zachować odpowiednią ilość przestrzeni, o czym często się zapomina, z nie korzyścią dla pracowników. Duże, przestronne biura wspomagają kreatywne myślenie oraz nasze samopoczucie. Jeśli jednak niektóre stanowiska wymagają odrobiny spokoju, to idealnie sprawdzą się wyciszone szklane ściany, które nie wpłyną niekorzystnie na prostotę przemysłowego wnętrza.

 

Oświetlenie

Typowe dla stylu loftowego jest oczywiście oświetlenie. Dzięki ogromnym oknom podczas dnia biuro powinno być bardzo dobrze oświetlone naturalnymi promieniami słonecznymi. Dodatkowo należy zaopatrzyć się w industrialne, metalowe lampy, do których koniecznie trzeba kupić popularne żarówki typu Edison - z widocznym węglowym drucikiem. Dodatkowym atutem będą lampy, które charakteryzowana są na zniszczone, widoczne na nich będą zabrudzenia, czy rdza, to nada jeszcze większej surowości naszemu wnętrzu.

 

Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Wam urządzić idealne biuro w stylu loft, nie ukrywamy, że takie surowe wnętrza są bardzo bliskie naszym sercom. Pamiętajmy o metalowych, drewnianych, szklanych i betonowych elementach, które są najbardziej charakterystyczne dla tej konwencji. Jednak nie mniej ważna jest otwarta przestrzeń, czy odpowiednie oświetlenie - te elementy sprzyjają lepszemu samopoczuciu oraz pobudzają kreatywne myślenie, a to jest niezbędne dla funkcjonowania każdego pracownika w firmie.

 

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM