Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Chcesz stworzyć domową siłownię? Jakiego sprzętu nie może w niej zabraknąć

  • Dodano: wtorek, 10 wrzesień 2019 12:06
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 492

Uprawianie sportu i dbanie o swoje ciało stało się coraz bardziej popularne. Z czasem jednak odwiedzanie siłowni staje się uciążliwe, tym bardziej, jeżeli nasz dom jest od niej znacznie oddalony, W takiej sytuacji warto rozważyć organizację domowej siłowni, która pozwoli na ćwiczenia, kiedy tylko chcemy. Ważne jest tylko to, żebyśmy wybrali odpowiedni sprzęt.

 

Sprzęt a Twoje możliwości

Na samym początku powinniśmy zdecydować się na sprzęt, z którego będziemy umieli skorzystać. Inaczej będzie w nas narastała frustracja i stracimy motywację do dalszych ćwiczeń. Ponadto zadbajmy o to, by urządzenia były na tyle bezpieczne, żebyśmy sobie nie zrobili krzywdy lub nie nabawili kontuzji. Szczególnie jest to istotne z tego powodu, że w domu nie ma przy nas pracownika siłowni, który zabezpieczy nas w trakcie wykonywania jakichś ćwiczeń.

Gdzie kupić odpowiedni sprzęt do ćwiczeń?

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, by wybrać urządzenia wysokiej jakości. Dzięki temu mamy pewność, że posłuży nam przez długi czas, a poza tym wiąże się to też z bezpieczeństwem w trakcie wykonywania ćwiczeń. Zwróćmy też uwagę na to, że kupowanie sprzętów z drugiej wiąże się ze sporym ryzykiem, ponieważ nigdy nie możemy być pewni, jak bardzo jest wyeksploatowany. Dlatego, jeżeli chcemy stworzyć domową siłownię, to zainwestujmy w dobre przyrządy ze specjalistycznych sklepów, jak np. specialfitness.pl.

Jakie przyrządy sprawdzą się najlepiej?

Zanim podejmiemy decyzję odnośnie wyboru najlepszego sprzętu do naszej domowej siłowni, zastanówmy się nad tym, jakie efekty chcemy uzyskać. Najlepszym sposobem jest określenie, na które partie ciała chcemy ćwiczyć. Dzięki temu łatwiej nam będzie wybrać pierwsze urządzenia. Poza tym zastanówmy się nad tym, ile wolnego miejsca mamy, a także jak prezentuje się nasza sprawność fizyczna. Jeżeli będziemy szczerzy sami ze sobą, to na pewno wybierzemy odpowiednie przyrządy.

Mata do ćwiczeń

Trzeba przyznać, że mata to podstawowy element każdej domowej siłowni. Dzięki niej możemy wykonywać wiele ćwiczeń, m.in. w ramach rozgrzewki, jogę, a także rozciąganie. Poza tym można ją z łatwością zwinąć i schować.

Ławka

W tym przypadku musimy przeznaczyć nieco więcej miejsca. Jednak ławka jest dobrym rozwiązaniem przede wszystkim dlatego, że łatwo dostosować ją do ćwiczeń dla osób o różnym stopniu zaawansowania. Sprawdzi się idealnie w przypadku osób, które chcą zadbać o mięśnie brzucha.

Drążek

Wystarczy zamontować go do ościeżnicy drzwi. Drążek to świetny pomysł w przypadku tych. którzy wzmocnić ciało i ukształtować sylwetkę.

Rowerek stacjonarny

To jeden z najpopularniejszych sprzętów do ćwiczeń.. Wszystko dzięki temu, że za pomocą rowerka stacjonarnego możemy wykonywać różnego rodzaju treningi.. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które pracują nad mięśniami nóg i pośladków.

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM