Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Mieszkanie w bloku czy własny dom? Doradzamy

  • Dodano: wtorek, 10 wrzesień 2019 11:58
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 707

Marzy Ci się własny dom? Cisza, spokój, piękny ogród, dużo przestrzeni i pełna swoboda. Tak właśnie kojarzy się zwykle posiadanie swojego domu. Rzeczywiście mieszkanie w domu nie jest pozbawione zalet, ale czy na pewno ma ich więcej niż mieszkanie w bloku? Co jest tańsze? Co jest wygodniejsze? Sprawdźmy!

Mieszkanie w domu i jego dwa oblicza

Wspomniane wyżej zalety domów jednorodzinnych to dla wielu silny argument za tym, żeby sobie taki dom zbudować. To właśnie jedno oblicze życia w domu – cisza i spokój. Nie słychać sąsiadów, którzy się kłócą za ścianą, nie ma imprez u góry do 4 nad ranem. Poza tym kiedy sam masz ochotę zaprosić gości i dłużej posiedzieć, nie musisz się przejmować tym, że będziesz komuś przeszkadzać. Rano możesz wypić kawę na przestronnym tarasie patrząc na piękny ogród. Bajka, prawda? Niestety ta bajka ma też drugie oblicze i warto mieć tego świadomość podejmując decyzję o budowie.

Druga strona medalu...

Po pierwsze, budowa domu wcale nie jest tak tania, jak się wielu wydaje. Jeśli chcesz mieszkać w miejscu dobrze skomunikowanym albo w samym mieście, za działkę przyjdzie Ci słono zapłacić. A to przecież dopiero początek wydatków. Trzeba postawić dom, zorganizować ogród i wszystko wykończyć. Musisz zainwestować w jakąś formę ogrzewania. Kosztów będzie sporo. Faktycznie, będziesz miał większą powierzchnię niż w mieszkaniu, ale wszystko robisz od zera i wszystkiego musisz dopilnować sam. A co z kosztami eksploatacji? Są niższe? Nie trzeba przecież płacić czynszu, więc wydawałoby się, że tak. Ostatecznie jednak wcale tak nie jest. Wszelkie naprawy i przeglądy są przecież nie tylko na Twojej głowie, ale także w Twojej kieszeni. A pielęgnowanie ogrodu, będziesz mieć na to czas? Jeśli nie, masz kolejny wydatek – zatrudnienie ogrodnika. Dodatkowo zimą koszty ogrzewania są wysokie. Prawda jest taka, że wydatków nie brak i wcale nie są małe.

Po drugie, większa powierzchnia do życia, to także większa powierzchnia do sprzątania, do doglądania, naprawiania i konserwowania. Piękny, duży i zadbany ogród, to też ogrom pracy, która sama się nie wykona. Albo będziesz musiał poświęcać na nią sporo czasu, albo zapłacisz za to fachowcom. Jeśli coś Ci się po psuje, to Ty masz to na głowie. Zimą musisz odśnieżać przed swoim domem, bo zobowiązuje Cię do tego prawo (za nieodśnieżony chodnik grozi mandat). Praca przy domu nigdy się nie kończy. Wielu się przekonało, że w weekend, zamiast wylegiwać się na leżaku, muszą plewić, sprzątać albo reperować drobne usterki. Ostatecznie sielanka wielokrotnie zmienia się w dodatkową pracę. A jak się sprawy mają w przypadku mieszkania w bloku?

Mieszkanie w bloku - wady

Mieszkanie w bloku też nie jest pozbawione wad. W bloku nie jesteś sam. Masz wokół sąsiadów, których sobie nie wybierałeś i nie wszyscy z nich tak samo respektują chociażby zasadę dotyczącą ciszy nocnej. Na szczęście, zdarzają się też sąsiedzi, z którymi można się zaprzyjaźnić.

Mieszkanie jest też zazwyczaj mniejsze niż dom, czyli masz do dyspozycji mniej przestrzeni. Do tego niektóre mieszkania są po prostu drogie. Mimo to, zalet mieszkania w bloku jest więcej niż wad.

Zalety mieszkania w bloku

Mieszkanie w bloku jest niesamowicie wygodne. Płacisz czynsz i masz wszystko z głowy. Nie musisz się przejmować niczym, co się dzieje poza Twoim królestwem. Wymiana instalacji w budynku, remonty, naprawy, odśnieżanie, koszenie trawników, wszystko to robi za Ciebie ktoś inny. To oznacza, że zyskujesz czas. A przynajmniej go nie tracisz. I to naprawdę ma znaczenie. Wracasz po pracy zmęczony i możesz się po prostu położyć. Nie musisz myśleć jeszcze o tym, że trzeba by posprzątać klatkę schodową albo naprawić drzwi wejściowe. Tym zajmują się inni.

Co więcej możesz wybrać mieszkanie, które pomoże Ci poczuć się trochę jak w domu. Gdzie takie znajdziesz?

Osiedle LOFT Rzeszów

Kompromisem między pragnieniem przestrzeni, spokoju i życia wśród zieleni, a wygodą mieszkania jest Osiedle LOFT Rzeszów w Krasnem. Masz tam z jednej strony czyste powietrze i mnóstwo zieleni, z drugiej pełną infrastrukturę. Do sklepu nie musisz pokonywać długich kilometrów, a dzieci do szkoły będą mogły chodzić piechotą. Kolejną zaletą mieszkań na Osiedlu LOFT jest ich przystępna cena.

Loftowe osiedle w Rzeszowie oferuje też mieszkania z tarasami o powierzchni nawet do 40 m². W sam raz dla każdego, kto lubi przesiadywać wieczorami na świeżym powietrzu. Do tego deweloper budujący to osiedle oferuje możliwość połączenia wybranych, sąsiadujących mieszkań – w ten sposób możemy uzyskać jedno mieszkanie mające nawet 90 m²! To prawie jak własny dom w bloku. To ciekawa opcja dla każdego, kto lubi przestrzeń oferowaną przez dom, ale nie jest przekonany do inwestowania w budowę domu.

Osiedle LOFT Rzeszów tworzą niskie bloki, więc nie będziesz się tam czuł jak w mrowisku. Co więcej, niestandardowa wysokość pomieszczeń i duże okna w mieszkaniach sprawiają, że zyskujesz dużo przestrzeni i światła. A co z poranną kawą? Możesz ją wypić na pięknym, przestronnym tarasie podziwiając zieloną okolicę i głęboko oddychając czystym powietrzem.

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM