Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Zawód: fryzjer – jak dbać o postawę ciała w pracy

  • Dodano: piątek, 23 sierpień 2019 16:10
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 531

Urządzając salon fryzjerski, staramy się dopilnować każdego szczegółu wystroju i wyposażenia tak, aby przyciągnąć, jak najwięcej klientów. Szukamy pomysłów, które wyróżnią nas na tle konkurencji, detali, które staną się wartością dodaną lokalu. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. W natłoku myśli i obowiązków zapominamy zadbać o siebie – fryzjera – i pracowników. Poniżej przeczytasz o tym, jak dbać o postawę ciała w pracy.

Konsekwencje pracy fryzjera

Zawód fryzjera charakteryzuje przede wszystkim praca stojąca. Jest to ogromne obciążenia dla kręgosłupa, szczególnie w przypadku słabych mięśni nóg i brzucha, które utrzymują postawę. Efektem tego są różnego rodzaju schorzenia: choroby kręgosłupa, bóle pleców, żylaki, a także choroby układu krążenia. Aby tego uniknąć, należy zaopatrzyć swój salon nie tylko w meble, z których skorzystają klienci, ale również w te dla pracowników, jak taborety i hokery fryzjerskie. Na stronie https://modnakaja.pl/pl/meble-fryzjerskie-oferta-48h_taborety-hokery znaleźć można duży wybór dobrej jakości mebli fryzjerskich, które wpasują się w każde wnętrze – a pamiętać trzeba, że wystrój to pierwsze, co zobaczy klient.

Taboret fryzjerski typu hoker

Hoker fryzjerski to mobilny taboret o regulowanej wysokości. Ma niewielkie siedzisko, może posiadać oparcie, choć najczęściej widzi się takie bez lub z bardzo niskim, które to służyć mogą również podczas pracy przy biurku. Kształt siedzenia ma duże znaczenie dla wygody – wybiera się spośród: okrągłych, prostokątnych, kwadratowych lub ergonomicznych, wyprofilowanych. Najbardziej polecane są te ostatnie, tak zwane siodła, niewyposażone w oparcie, gdyż wymuszają one na użytkowniku utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Hoker to taboret fryzjerski na kółkach, który pomoże wytrwać fryzjerowi kilka godzin pracy bez negatywnego wpływu na jakość usług. Na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli dla pracowników?

Jaki hoker fryzjerski wybrać?

Hokery fryzjerskie występują w szerokim przedziale cenowym uzależnionym od jakości materiałów i wykonania. Nie powinno się kupować tych najtańszych, bo mogą one zaszkodzić, zamiast pomóc – ich wykonanie pozostawia wiele do życzenia, a dodatkowo są nietrwałe i mało funkcjonalne. Natomiast te z najwyższej półki często posiadają wiele niepotrzebnych cech, za które dopłacamy: wyszukany design czy logo znanej marki umieszczone w widocznym miejscu. „Średniaki” to najlepszy wybór dla każdego salonu. Zwróćmy uwagę na to, by materiał siedziska był trwały i łatwy do czyszczenia, np. pianka poliuretanowa pokryta skórą ekologiczną. Ponadto, dobrze, jeśli podstawa będzie stabilna i chromowana, a kółka łożyskowe i gumowe – tak, by się nie zacinały i nie wciągały włosów leżących na podłodze.

Fryzjerom poleca się ćwiczenia domowe lub zajęcia grupowe takie jak: zdrowy kręgosłup, pilates, joga lub rozciąganie. Pozwoli to odpocząć plecom po całym dniu pracy, odciąży i rozciągnie kręgosłup. W połączeniu z użytkowaniem hokerów, chociaż podczas wykonywania niektórych usług fryzjerskich, wykluczy to negatywne konsekwencje zdrowotne.

 

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM