Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA
Hudzik GÓRA

Medycyna estetyczna – piękno bez ryzyka

  • Dodano: piątek, 28 czerwiec 2019 11:31
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 512

Medycyna estetyczna oferuje szeroką gamę różnych zabiegów, które pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych efektów – bez wysokiego ryzyka!

Zabiegi upiększające bardzo często kojarzą się z niebezpieczeństwem. Jednak medycyna estetyczna to alternatywne rozwiązanie dla inwazyjnych i ryzykownych procedur, na przykład liftingu twarzy czy liposukcji.

Dlaczego medycyna estetyczna jest obecnie tak popularna? Jakie zabiegi może zaoferować nam gabinet medycyny estetycznej? Jak wybrać najlepszy gabinet tego rodzaju?

 

Czym jest medycyna estetyczna?

Pod pojęciem takim jak medycyna estetyczna znajduje się szeroka gama różnych procedur medycznych, które skupione są na wyglądzie pacjenta. Poprzez poprawę jego prezencji pozwalają nie tylko na zniwelowanie różnych defektów skóry twarzy, ciała czy też włosów, ale również poprawiają samopoczucie i pozwalają pozbyć się kompleksów.

Zabiegi medycyny estetycznej są prowadzone przez wykwalifikowanych lekarzy w odpowiednich warunkach. To przekłada się również na ich bezpieczeństwo.

 

Dlaczego warto wybrać medycynę estetyczną?

Medycyna estetyczna oferuje nam szeroką gamę zabiegów, które skoncentrowane są na poprawie wyglądu pacjentów. Zabiegi te najczęściej realizowane są z wykorzystaniem specjalnych preparatów oraz urządzeń.

Zabiegi medycyny estetycznej lokują się pomiędzy zabiegami kosmetycznymi a zabiegami chirurgii plastycznej. Z jednej strony są bardzo efektywne w niwelowaniu defektów, a także w działaniu profilaktycznym, w tym anti-aging, z drugiej nie niosą ze sobą wysokiego ryzyka skutków ubocznych.

Z zabiegów medycyny estetycznej można korzystać bez ograniczeń wiekowych – są one przeznaczone także dla osób młodszych, które mają problem z defektami skóry, które mogą być także efektem wypadków.

Współczesna medycyna estetyczna oferuje pacjentom pełną gamę procedur, za pomocą których można skutecznie poprawić wygląd skóry twarzy, ciała, a także poprawić kondycję włosów. Regularnie prowadzone zabiegi profilaktyczne dodatkowo pomagają w utrzymaniu młodości na jeszcze dłużej!

 

Popularne zabiegi medycyny estetycznej:

 

Usuwanie zmarszczek

W gabinetach medycyny estetycznej na zmarszczki najczęściej stosuje się dwa preparaty, w tym kwas hialuronowy oraz botoks.

Kwas hialuronowy jest naturalnym związkiem występującym w skórze człowieka, dlatego jest bardzo dobrze tolerowany. Działa jak wypełniacz, wymazując zmarszczki i poprawiając gęstość i objętość skóry.

Botoks, czyli toksyna botulinowa jest stosowana głównie przy niwelowaniu zmarszczek pochodzenia mimicznego, czyli związanych z ruchem mięśni twarzy. Sprawdza się na kurze łapki i inne zmarszczki wokół oczu, zmarszczki pionowe i poziome na czole, zmarszczki przy ustach.

 

Powiększanie i modelowanie ust

Masz wąskie, asymetryczne usta? W gabinecie medycyny estetycznej możesz skorzystać z profesjonalnego zabiegu, który pozwala na modelowanie i powiększenie ust.

W tym celu wykorzystuje się wspomniany już powyżej kwas hialuronowy, który potrafi nadać ustom odpowiedni kształt oraz objętość. Dodatkowo, poprawia ich poziom nawilżenia.

 

Modelowanie i przywracanie objętości twarzy

Wraz z upływem czasu twarz zaczyna tracić swoją objętość – wtedy można wykorzystać zabieg pozwalający na modelowanie twarzy i nadanie jej pierwotnej objętości.

Zabieg ten prowadzony jest również z użyciem kwasu hialuronowego. Stosuje się także specjalne nici PDO, które umieszczane są w skórze, aby twarzy odpowiedni wygląd.

 

Kompleksowa poprawa wyglądu skóry i profilaktyka anti-aging

W tym celu najczęściej wykorzystuje się mezoterapię – to zabieg polegając na nakłuwaniu twarzy igłami i wprowadzaniu pod skórę substancji aktywnych. Zabiegi mogą być także prowadzone z użyciem mikro igieł albo bezigłowo.

Mezoterapia działa skuteczniej niż te zawarte w kosmetykach, dlatego pozwalają na usuwanie różnych niedoskonałości i dodatkowo mają działanie profilaktyczne, na przykład zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Dla ogólnej poprawy wyglądu skóry stosuje się także peelingi medyczne bazujące na kwasach, a także dermabrazję, która jest rodzajem złuszczania mechanicznego.

 

Leczenie nadpotliwości

Nadmierna potliwość może być poważnym problemem, który obniża jakość życia. W takiej sytuacji warto pomyśleć o skorzystaniu z profesjonalnego zabiegu medycyny estetycznej.

Leczenie nadpotliwości z wykorzystaniem botoksu daje bardzo dobre efekty u większości pacjentów. Botoks czasowo blokuje aktywność gruczołów potowych i tym samym całkowicie hamuje albo znacznie zmniejsza pocenie się.

 

Gdzie skorzystać z profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej?

Jeśli liczą się doskonałe efekty i bezpieczeństwo, warto wybrać dobry gabinet medycyny estetycznej, w którym będzie można skorzystać z wybranych zabiegów.

Do wybrania profesjonalnych zabiegów zaprasza Gabinet Medycyny Estetycznej dr Szczepańska z Rzeszowa. Gabinet oferuje nowoczesne i bezpieczne zabiegi pozwalające na skuteczną poprawę wyglądu w tym botoks oraz powiększanie ust. Zapraszamy!

 

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM