Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Plan treningowy – jak powinien wyglądać

  • Dodano: środa, 22 maj 2019 12:59
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 725

Odpowiednio ułożony plan treningowy to podstawa dla każdej osoby, która regularnie uczęszcza na siłownię. To dzięki rozpisce ćwiczeń jesteśmy w stanie zrealizować cel, wyznaczony przy okazji rozpoczęcia przygody z treningiem siłowym. Podpowiadamy, z jakich elementów powinien się składać dobrze ułożony plan. Zobacz, czego nie może w nim zabraknąć!

 

Skorzystaj z pomocy specjalistów

Zdecydowanie najprostszą drogą na zdobycie gotowego już planu treningowego jest internet. W sieci znajdziemy mnóstwo rozpisek ułożonych specjalnie pod osoby chcące przybrać na masie mięśniowej lub dla ćwiczących, których celem jest zrzucenie zbędnych kilogramów. Wystarczy pobrać odpowiedni plik i gotowe. Może jednak zdarzyć się, że trening wykonywany przy pomocy planu z sieci będzie dla nas nieefektywny. Dlaczego? Przede wszystkim nie jest on dopasowany pod indywidualne preferencje i możliwości ćwiczącego.

Idealnym rozwiązaniem tego problemu jest skorzystanie z pomocy specjalistów. Plan treningowy skrojony pod nasze oczekiwania i możliwości może ułożyć trener personalny. To swego rodzaju opiekun osoby ćwiczącej na siłowni. Trener osobisty nie tylko pomoże w ułożenia rozpiski gwarantującej nam oczekiwane efekty, ale również pomoże w kwestii wykonywania ćwiczeń. Trener personalny we Wrocławiu https://personaldragon.pl to doświadczony opiekun z wieloma sukcesami w branży treningu siłowego. Osobista porada takich osób oraz zdecydowanie się na trening personalny to równanie skazane na sukces.

Jak powinna wyglądać rozpiska treningowa?

Jesteśmy już zdecydowani. Trener personalny wybrany, otrzymujemy rozpiskę, ale jak zweryfikować, czy nasz opiekun rzeczywiście układa idealne plany treningowe? Przede wszystkim zwróćmy uwagę, czy znajduje się na nim rozgrzewka. To obowiązkowy punkt każdego treningu często pomijany przez osoby ćwiczące. 15-minutowa rozgrzewka przed rozpoczęciem wzmożonego wysiłku fizycznego pozwala zwiększyć elastyczność mięśni, co bezpośrednio przekłada się na wyniki treningów oraz odporności na wszelakie kontuzje.

Drugim – bardzo ważnym – elementem każdej rozpiski treningowej jest jej cel. Jeśli w rozmowie z trenerem personalnym wyraziliśmy chęć zrzucenia zbędnych kilogramów, to w naszym planie powinny znajdować się ćwiczenia aerobowe (np. jogging, jazda na rowerze lub pływanie). Dla osób chcących rozbudowania masy mięśniowej zaleca się, aby zdecydowaną większością planu treningowego były ćwiczenia wykonywane na wolnych ciężarach.

Zwróć uwagę na detale

Samo rozpisanie ćwiczeń to dopiero połowa sukcesu. Idealna rozpiska treningowa ułożona przy współpracy z trenerem personalnym powinna zawierać również dokładnie wyliczone serie i powtórzenia. Wyspecjalizowani trenerzy podają swoim podopiecznym także ilość czasu, jaką trzeba poświęcić na przerwę między powtórzeniami oraz samymi ćwiczeniami.

Plan treningowy powinien być także regularnie weryfikowany i poddawany korekcie przy uwzględnieniu postępów w treningu ćwiczącego. Bardzo dobrą praktyką jest zapisywanie sobie ciężarów, jakimi operujemy podczas pobytu na sali treningowej. To działanie, które umożliwi nam dostrzeżenie postępów w ćwiczeniach.

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM