Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA
Hudzik GÓRA

5 tanich i skutecznych metod reklamy internetowej. Co wybrać?

 • Dodano: piątek, 26 kwiecień 2019 10:19
 • |
 • Autor: D.Markowicz
 • |
 • Odsłon: 512

Reklama w internecie nie musi być droga, aby przynieść optymalne rezultaty. Oto 5 sprawdzonych metod reklamy on-line!

 

Dzisiaj wiele firm decyduje się na korzystanie z reklamy on-line. E-marketing, czyli reklama internetowa w różnych odsłonach daje nam obecnie bardzo szerokie możliwości. Aby osiągnąć świetne wyniki, nie trzeba przeznaczać na ten cel sporych sum – wystarczy dobrać odpowiednie metody promocji, które będą łączyły w sobie wysoką skuteczność wraz z niską ceną.

Jakie metody reklamy internetowej będą najlepszym wyborem? Oto 5 sprawdzonych sposobów na wypromowanie firmy on-line!

 1. SEO – optymalizacja i pozycjonowanie strony internetowej

  To jedna z najpopularniejszych metod reklamy on-line. SEO (od ang. Search Engine Optimization), to dziedzina reklamy on-line, w skład której wchodzi optymalizacja i pozycjonowanie strony internetowej. To nazwa działań, które polegają na promowaniu stron WWW w wyszukiwarce internetowe, najczęściej w wyszukiwarce Google, która jest najczęściej używana. 

  SEO pozwala na poprawę pozycji adresu strony internetowej wyświetlanego w wyszukiwarce – dzięki temu, że jest ona na lepszej pozycji, jest także lepiej widoczna i wchodzi na nią więcej osób. 

  Pozycja ta powiązana jest z frazami kluczowymi wpisywanymi do wyszukiwarki przez użytkowników – dzięki temu ta reklama internetowa jest także tak skuteczna, ponieważ trafia do osób, które są najbardziej zainteresowane.

 2. SEM – kampanie linków sponsorowanych Google Ads

  Doskonałym uzupełnieniem działań SEO są działania SEM (od ang. Search Engine Marketing). Termin ten odnosi się przede wszystkim do działań prowadzonych za pośrednictwem Google Ads – stosuje się także termin kampanii linków sponsorowanych.

  Taka forma reklamy internetowej polega na wyświetlaniu w wyszukiwarce i na powiązanych z nią stronach WWW boksów reklamowych kierujących do promowanej strony. Także jest to reklama powiązana ze wspomnianymi słowami kluczowymi, więc jest również bardzo skuteczna.

  Działania SEM można prowadzić także samodzielnie – wystarczy posiadać konto w Google, ale najczęściej firmy zlecają te czynności zewnętrznym agencjom, na przykład Agencji Reklamowej Online Group z Krakowa, która posiada w tym zakresie wieloletnie doświadczenie.

 3. Social media marketing – marketing w mediach społecznościowych

  Gdy zakładamy własny biznes, warto pamiętać nie tylko o zamówieniu dla niego strony WWW, ale również o stworzeniu stron firmowych w mediach społecznościowych, na przykład na Facebooku.

  Media społecznościowe to obecnie skuteczny sposób na dotarcie do wielu potencjalnych klientów. Samo posiadanie fanpage na Facebooku pozwala na przyciągnięcie nowych odbiorców na stronę docelową, a ponadto ma duże znaczenie dla budowy pozytywnego wizerunku firmy oraz wspiera jej komunikację z klientami.

  Facebook i inne media społecznościowe dysponują także własnymi programami marketingowymi – oferowana przez nie reklama internetowa pozwala na uzyskanie świetnych efektów, ponieważ cechuje się dokładnym targetowaniem, więc idealnie trafia do danej grupy docelowej.

 4. E-mail marketing – newslettery

  Jedną z najstarszych metod reklamy internetowej jest e-mail marketing, czyli reklama wykorzystująca wiadomości e-mail. Chociaż dzisiaj często kojarzona jest ze spamem, to jednak także może być bardzo skuteczna.

  Najlepiej reklamę przez wiadomości e-mail oprzeć na newsletterach, do których zapisują się klienci. Wiadomości są wtedy zamówione przez potencjalnego klienta i jest on nimi bardziej zainteresowany. W newsletterach możemy informować odbiorców o nowościach w ofercie, o promocjach, możemy przesyłać kody rabatowe.

 5. Marketing szeptany

  Dobre efekty w reklamie on-line można osiągnąć także poprzez zastosowanie tak zwanego marketingu szeptanego. Pod tym pojęciem kryje się szereg działań, które służą rozpowszechnieniu informacji o ofercie firmy oraz poprawie jej wizerunku.

Reklama internetowa taka jak marketing szeptany polega przede wszystkim na pisaniu pozytywnych opinii na temat konkretnych produktów czy usług, na przykład na blogach internetowych, forach on-line, w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM