Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Czy warto jeszcze dzisiaj korzystać z radiobudzika?

  • Dodano: czwartek, 28 marzec 2019 13:00
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 469

W dobie telefonów komórkowych z całą masą przydatnych aplikacji oraz funkcjami, które zastępują różne domowe urządzenia, kupowanie dodatkowych sprzętów wydaje się czasem bezzasadne. Tak jest, chociażby z radiobudzikiem. Czy warto wciąż z niego korzystać?

Oderwać się od wirtualnej rzeczywistości

Dziś posiadanie telefonu jest czymś oczywistym. Jednak już dawno przestał on spełniać jedynie swoje podstawowe zadanie. Co więcej, sprzęt ten mamy stale przy sobie i korzystamy z niego bez przerwy. W konsekwencji trudno jest się oderwać od urządzenia, które absorbuje tak dużą ilość czasu w ciągu dnia. Zdarza się, że zaledwie niewinne i krótkie zerknięcie na ekran smartfona kończy się kilkudziesięciominutowym posiedzeniem z urządzeniem w ręku, podczas którego tracimy dużo czasu na oglądanie rzeczy, których wcale nie chcemy.

Warto zdać sobie sprawę z tego, ile minut w ciągu dnia poświęcamy na tego typu czynności. Na pewno wiele osób będzie chciało zmienić swoje nawyki i nie sięgać tak często po smartfona. Radiobudzik zamiast telefonu to jedno z tych rozwiązań, które warto wprowadzić do swojego życia. Nie będziemy mieli styczności z telefonem komórkowym już od pierwszych minut po przebudzeniu. Ta niewielka zmiana może być początkiem wprowadzania w swoje życie dobrych i zdrowych nawyków.

Zdrowie przede wszystkim

Mówiąc o zdrowiu, nie sposób nie wspomnieć właśnie o tym aspekcie w kontekście używania telefonów, jako budzików. Nie będzie zapewne dużym zaskoczeniem, że na tych urządzeniach znajduje się ogromna ilość brudu i zarazków, które nie są widoczne dla oczu. W końcu smartfon jest z nami wszędzie, a przez całe tygodnie, miesiące a czasem i lata użytkowania takiego sprzętu gromadzi się na nim wielka ilość zanieczyszczeń.

Taki telefon następnie kładziemy co noc przy twarzy, pod poduszką, czy gdzieś pod ręką właśnie po to, aby skorzystać z budzika. Na pewno nie jest to zdrowe. Zatem porównując do radiobudzika, który stoi cały czas w domu, zwykle w jednym miejscu, różnica jest ogromna. Warto pomyśleć o tym, gdy następnym razem będziemy nastawiać budzik w smartfonie.

Ciekawe funkcje

Niektórym zapewne wyda się, że budzik to przeżytek, który już dawno odszedł do lamusa. Tymczasem nowoczesne radiobudziki to zaawansowane urządzenia, które mają wiele ciekawych funkcji. Przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje, mają one połączenie z radiem, dzięki czemu możemy każdego ranka budzić się przy dźwiękach swojej ulubionej stacji radiowej. Co więcej, można także zaprogramować ulubiony utwór, aby to właśnie on informował nas co rano, że pora na pobudkę. Niektóre modele mają dodatkowo projektor, który wyświetla informacje na ścianie, dzięki czemu od razu po otwarciu oczu, nawet w ciemnym pokoju widać dokładnie, która jest godzina i ile jeszcze pozostało nam snu.

W dobie powszechnej dostępności do smartfonów warto czasem pomyśleć o powrocie do dobrych i sprawdzonych urządzeń, które obecnie są już nieco niedoceniane, a przecież są niemalże bezawaryjne. W końcu telefon komórkowy może się wyładować w nocy i nawet tego nie zauważymy. Będzie to skutkowało tym, że budzik po prostu nie zadziała, a my spóźnimy się do pracy lub na ważne spotkanie. Na koniec warto jeszcze dodać, że radiobudzik może być ciekawym detalem, który wzbogaci wystrój wnętrza.

Obecnie dostępnych jest bardzo wiele modeli, które mogą być bardzo nowoczesne, albo też nawiązywać swym designem do ciekawych i oryginalnych retro wzorów.

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM