Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Jak można zabezpieczyć rośliny przed zimą?

  • Dodano: piątek, 01 marzec 2019 15:20
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 486

Każdy, kto posiada ogródek lub działkę, zastanawia się, jak skutecznie zabezpieczyć rośliny, aby nie zmarzły podczas mrozu. Sprawdź, jakie akcesoria i narzędzia warto kupić, aby uchronić rośliny w trakcie zimy.

 

Ochrona roślin przed zimą — co i gdzie kupić?

Zanim dowiesz się, w jaki sposób zabezpieczyć konkretne rodzaje roślin, musisz zdawać sobie sprawę z tego, że konieczne będzie zakupienie kilku przedmiotów. Niezwykle przydatne mogą okazać się tkaniny ochronne, donice z juty, worki ochronne, czy nawet folia bąbelkowa. Całe to wyposażenie możesz zakupić w sklepie internetowym sklepbatao.pl.

Jak ochronić pędy i korony krzewów oraz drzew?

Szczególnie trzeba zadbać o drzewa i krzewy, które niedawno zostały zasadzone. Oprócz tego istnieje kilka roślin, które z natury są bardzo wrażliwe i wymagają zabezpieczenia, np. róże, czy krzewy śródziemnomorskie.

Instrukcja ochrony pędów, krzewów i drzew:

Ostrożnie zwiąż ze sobą pędy korony rośliny, a następnie nałóż worek ochronny lub specjalny kaptur z włókniny. Jeśli korona drzewa jest bardzo duża, to można skorzystać z innej tkaniny, która będzie miała właściwości izolacyjne.

Jak zimą ochronić rośliny doniczkowe?

Bardzo ważne jest to, aby zadbać również o rośliny, które żyją w donicach. Wbrew pozorom one również narażone są na negatywne skutki związane z mrozem. Izolacja donic może być prosta i szybka, gdy wyposażymy się w specjalne donice z juty. Takie rozwiązanie będzie naturalne i sprawi, że nie dojdzie do hamowania odpływu wody, przez co korzeń nie będzie narażony na gnicie. Alternatywą może być też folia bąbelkowa.

Sama ziemia również powinna zostać zabezpieczona, np. przy pomocy specjalnych dysków ochronnych, w których trzeba jedynie zrobić miejsce na roślinę. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę również na to, aby doniczka nie miała też bezpośredniego kontaktu z ziemią. Warto zatem wykorzystać specjalne podkładki.

Kiedy warto pomalować pień drzewa?

Drzewa ogrodowe nagrzewają się od zimowego słońca tylko od jednej strony, a druga narażona jest na zamarznięcie. Wtedy może dojść do pęknięcia pnia. Najlepiej zatem pomalować go białym preparatem lub owinąć matą.

Jak zabezpieczyć zielnik?

Całe szczęście większość ziół jest w stanie sprostać trudom zimy. Jednak, jeśli w naszym zielniku znajduje się rozmaryn i inne bardzo wrażliwe gatunki, to powinniśmy podjąć pewne kroki. Po pierwsze zgromadź gałęzie świerku i przykryj nimi zioła, które same nie zabezpieczą się przed mrozem.

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM