Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Urodziny dla dziecka na wyjeździe – O czym warto pamiętać?

  • Dodano: poniedziałek, 21 styczeń 2019 09:44
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 578

Urodziny dziecka można zorganizować na kilka sposobów: w mieszkaniu, w ogrodzie albo poza domem. Ten ostatni sposób może być dla dzieci najciekawszy, ponieważ nie wiedzą czego sie spodziewać po takiej imprezie.

Każdy rodzic marzy, aby dziecko podczas urodzin stworzyło wyjątkowe wspomnienia, zacieśniło więzi z rówieśnikami, a przede wszystkim dobrze się bawiło. Istnieje wiele możliwości, aby zorganizować urodziny, które skutkują takim efektem. Jednym z pomysłów może być wspólny wyjazd poza miasto na ognisko, jezioro lub w inne miejsce, które będzie interesujące dla dzieci. Zazwyczaj to dla nich coś nowego, co nadaje imprezie jeszcze lepszy wydźwięk. Wyjazd wiąże się jednak z koniecznym większym zaangażowaniem i aspektami, o które warto zadbać. Poniżej przedstawiamy kilka punktów, o których powinniśmy pamiętać.

Organizacja urodzinowego wyjazdu dla dziecka – O co warto zadbać?

Logistyka – Nawet, jeżeli sami jako rodzice posiadamy samochód osobowy i dojazd na miejsce planowanej imprezy nie stanowi dla nas problemu, o tyle nie wszyscy będą w podobnej sytuacji. Inni rodzice mogą nie mieć możliwości zabrania i odebrania dzieci z miejsca docelowego. Jeżeli chcielibyśmy upewnić się, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, powinniśmy wcześniej skontaktować się z rodzicami i ustalić, kto posiada dodatkowe miejsca w samochodzie. Zapytajmy, czy może nie zabraliby na imprezę, a następnie odwieźli dzieci, których rodzice nie mają samochodu lub są w pracy. Dzięki temu nikt z przyjaciół naszego malucha nie poczuje się urażony lub pominięty.

Godzina rozpoczęcia i zakończenia urodzin - Biorąc pod uwagę konieczność zorganizowania kilku samochodów, warto pomyśleć o godzinie przyjęcia. Dopasowując się do standardowych godzin pracy w większości firm, najlepszym rozwiązaniem byłoby zorganizowanie imprezy urodzinowej w godzinach od 16.30 do 20.00. To czas, w którym mamy największe szanse na to, że rodzice znajomych naszego dziecka będą mogli wesprzeć nas w organizacji i logistyce.

Rozrywki przed połową imprezy – Pewnie nie raz w Waszym życiu zetknęliście się z sytuacją, gdzie pierwsza część imprezy była bardziej spokojna od drugiej, a wszyscy czekali na początek zabawy. Dzieci mają to samo! Zaplanowanie większości atrakcji w pierwszej części imprezy zapobiegnie sytuacji, w której ktokolwiek by się nudził. Zaczynając urodziny czymś zaskakującym, co rozbudzi nasze pociechy to sprawdzony sposób. W tym celu dobrze sprawdzają się stroje dla dzieci, różnego rodzaju balony w odmiennych kształtach, wspólne rozpalanie ogniska lub wybuchowa niespodzianka. Wybuchowa niespodzianka wystrzeli różnego rodzaju gadżetami w powietrze zapewniając dobry humor i emocjonujący start (więcej - http://wybuchowaniespodzianka.pl/).

Bezpieczeństwo - Najważniejszą rzeczą podczas każdej imprezy z dziećmi jest bezpieczeństwo. Naszym priorytetem powinno być zadbanie o to, aby podczas przyjęcia zapewnić odpowiednią ilość opiekunów, którzy nieustannie będą obserwować nasze pociechy. Grunt to wszelkie środki bezpieczeństwa w zależności od wybranego miejsca wyjazdu. Szczególnie w sytuacji, gdy planujemy wspólnie z dziećmi rozpalać ognisko lub kąpać się w jeziorze z dmuchanymi zabawkami. Najlepszym ruchem z naszej strony będzie powiadomienie innych rodziców o planie imprezy. Wtedy istnieje szansa, że część z nich zaoferuje swoją pomoc w organizacji urodzin i opiece nad młodymi.

Proste posiłki - Jeżeli zadbamy, aby pierwsza część imprezy była pełna zabaw, dzieci się zmęczą. Nic nie posłuży im wtedy bardziej niż proste posiłki. Jeżeli wcześniej zajmiemy się rozpaleniem ogniska, to idealna pora na wykorzystanie go do usmażenia kiełbasek, pieczywa, pianek lub innego rodzaju jedzenia.

Teraz organizacja urodzin dla dzieci na wyjeździe powinna być zdecydowanie łatwiejsza. Wystarczy pamiętać o powyższych punktach, aby mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Alternatywą dla wyjazdu w plener może być organizacja imprezy w ogrodzie, jeżeli sa do tego warunki. Jest to proste zadanie, ale trzeba spełnić kilka warunków. Więcej o imprezie w ogrodzie przeczytaj na blogu - http://wybuchowaniespodzianka.pl/ogrodowe-party-dla-dzieci-organizacja-imprezy-w-ogrodzie,b2.html.

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM