Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Wychowanie dzieci, czy kariera zawodowa?

  • Dodano: piątek, 14 grudzień 2018 13:24
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 618

Przed takim pytaniem staje każda kobieta, która w trakcie rozwoju zawodowego rodzi dziecko. Kiedyś tego rodzaju wątpliwości nie było. Urlop macierzyński, a w konsekwencji wychowawczy, były na porządku dziennym. Dziś, kiedy świat również od kobiet wymaga więcej, wybieramy między wychowaniem dziecka, a karierą zawodową. Na postawione na wstępie pytanie najlepiej odpowiedzieć dyplomatycznie – to zależy. Nie wszyscy muszą wybierać, niektórzy potrafią idealnie połączyć funkcję rodzica i oddanego karierze pracownika. Trzeba tylko wypracować kompromis.

 

Pracujący rodzic

To dziś norma. Praktycznie każdy, kto decyduje się na założenie rodziny, jest aktywny zawodowo. Zmiany w przepisach, bardziej elastyczne podejście pracodawców, pozwalają być jednocześnie i rodzicem i pracownikiem. Urlop ojcowski umożliwia kobiecie powrót do aktywności zawodowej, ponieważ to ojciec przez określony czas sprawuje opiekę nad dzieckiem. Dodatkowym aspektem jest urlop wychowawczy, który można wykorzystywać w częściach. Czasami jedno z rodziców musi zrezygnować z pracy. Z uwagi na brak dochodów w tym okresie, istnieje zagrożenie dla stabilności budżetu rodziny. Pomocne mogą być wówczas pożyczki online, które spłacimy w ratach i często już wówczas, kiedy wrócimy do pracy, czyli gdy nasza sytuacja ekonomiczna się ustabilizuje.

 

Pomoc w wychowaniu dziecka

Nie zawsze możemy jednak w pełni poświęcić się dzieciom, a jesteśmy zobowiązani do zapewnienia im opieki. Dotyczy to przede wszystkim osób, które wykonują wolny zawód, prowadzą własną firmę lub pracują na bardzo odpowiedzialnych stanowiskach. Decydują się wówczas na – choć częściowy – powrót do pracy. Pozostaje pytanie, jak zapewnić właściwą opiekę dziecku w tym okresie? Instytucją znaną od wieków, która idealnie sprawdza się w takiej sytuacji, jest babcia. Zawsze służy pomocą, chętnie zajmie się wnukami. Nie każdy jednak ma ten komfort, że rodzice są blisko. Migracja zarobkowa, czy też kłopoty rodzinne powodują, że musimy wspierać się profesjonalnymi opiekunkami. Niania jest propozycją bardzo dobrą pod warunkiem, że korzystamy ze sprawdzonej i poleconej osoby. Znów można podnieść argument kosztów. Pożyczki online wspomogą budżet, kiedy część z naszych dochodów będziemy przeznaczać na wynagrodzenie dla opiekunki, czytaj więcej na proficredit.pl/pozyczki-online.

 

Żłobki i przedszkola

Chcąc połączyć karierę zawodową i wychowywanie dziecka, można także skorzystać z propozycji prywatnych żłobków lub przedszkoli. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy pracują w regularnych godzinach. Profesjonalna opieka jest podstawą spokoju rodziców, którzy wracają do aktywności zawodowej po urodzeniu dziecka. Czesne w prywatnych placówkach edukacyjnych jest zależne od ilości godzin, jakie nasza pociecha tam spędzi. Pożyczki online pomogą nam wybrać właściwe przedszkole, czy żłobek bez zmartwień o koszty. Musimy wyselekcjonować miejsce najbardziej odpowiednie dla naszego dziecka nie tylko pod względem wyglądu, czy wyposażenia placówki, ale także odległości od naszego miejsca pracy.

Połączenie funkcji rodzica i osoby aktywnej zawodowo nie jest w dzisiejszych czasach trudne. Nie musimy dokonywać wyboru. Dziś nie tylko matka może zajmować się dzieckiem, również ojcu przysługują konkretne przywileje wynikające choćby z kodeksu pracy. Warto więc wypracować kompromis w rodzinie, ustalić podział obowiązków oraz wybrać odpowiednią formę opieki nad dzieckiem w chwili, kiedy decydujemy się wrócić do pracy.

Dodaj komentarz
1. Komentarze może dodawać każdy czytelnik portalu, posiadający lub nie posiadający zarejestrowanego konta.
2. Nie będą publikowane komentarze które zawierają słowa powszechnie używane za wulgarne i obraźliwe.
3. Osoba która poczuła się obrażona przez komentarz może wystąpić o udzielenie adresu IP w celu ustalenia tożsamości obrażającego.
4. Publikowane nie będą komentarze które są skrajnie rasistowskie, antysemickie, szowinistyczne.
5. Publikowanie nie będą komentarze które zawierają reklamy produktów lub usług.
6. Publikowane nie będą komentarze które zawierają uwagi skierowane do redaktorów i moderatorów Moszczenica Info - w tym celu prosimy o kontakt mailowy.
7. Dodając komentarz zgadzasz się na publikacje swojego adresu IP.


Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM